poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Z 2-Globe-Trotters w Tajlandii!Z 2-Globe-Trotters w Tajlandii!

Kolejny raz podążamy za Ambasadorem „Staszica” w Australii – absolwentem Technikum Mechatronicznego – Przemysławem Silko. Tym razem Przemek prezentuje film, jaki zrealizował z podróży do Tajlandii.
Gratulujemy wspaniałej pasji globtroterskiej! Akurat doskonały czas, aby w obliczu zbliżających się wakacji zasmakować egzotycznych klimatów.
Warto śledzić:

 https://www.facebook.com/2-Globe-Trotters-2016820531898222/

Dziś obejrzyjmy film z pobytu na wyspie Koh Samui, leżącej  w Zatoce Tajlandzkiej. „Koh Samui (Ko Samui) zwana „wyspą kokosowych drzew” jest sercem południowej części Zatoki Tajlandzkiej i trzecią co do wielkości wyspą Tajlandii. Idylliczny krajobraz Koh Samui tworzy aż 26 kilometrów piaszczystych plaż, wspaniałe klify i małe, klimatyczne wioski. Wyspa należy do prowincji Surat Thani i położona jest w odległości ok. 35 km na północny wschód od miasta Surat Thani.

Ko Samui otoczone jest obwodnicą, a wyspa liczy zaledwie 21 km długości i 25 km szerokości, dlatego bez problemu w 1-2 dni zwiedzimy ją taksówką lub wynajętym motocyklem. Po tutejszych ulicach bez przerwy kursują niedrogie songthaewy. Głównym ośrodkiem miejskim wyspy jest Nathon z licznymi sklepikami i kameralnymi restauracjami.
Do najbardziej znanych należą plaże Chaweng i Lamai – miast leżących na wschodnim wybrzeżu wyspy i zachęcających turystów do wypoczynku nad czystą wodą z palmami w tle. Są to także najbardziej rozrywkowe centra wyspy. Lamai słynie także z zachwycającego widoku łodzi rybackich o zachodzie słońca. Sąsiadująca z Chaweng plaża Na Choeng Mon to miejsce spokojne, ale zarazem niepozbawione rozrywek. Spokojniejsze o wiele mniej zatłoczone plaże, a nawet puste zatoki, znaleźć można na południu i zachodzie wyspy. Na wyspie znajdują się plantacje palm kokosowych, faliste wzgórza i wijące się na długość 26 km piaszczyste plaże. Wszędzie wokół zachwycają fantazyjne formacje skalne i klimatyczne małe wioski. Ko Samui zachowała wiele naturalnego piękna. Najdalej położona zamieszkana wyspa archipelagu Samui to mała, górzysta Ko Tao. Słynie ona jako ośrodek nurkowania, ale w porównaniu z Ko Samui i Ko Pha Ngan pozostaje cicha i spokojna. Koh Samui jest także ważnym centrum buddyzmu z ciekawymi świątyniami (w jednej z nich – Wat Kunaram – znajduje się nawet zmumifikowane ciało szanowanego mnicha).” W północnej części wyspy można zobaczyć ogromną, 15-metrową rzeźbę Buddy (Big Buddha Beach w Bangrak), którą widać z morza i która stała się punktem orientacyjnym wyspy. Pozdrawiamy i czekamy na następne relacje!


Skip to content