poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Wieruszowski Hufiec OHP z sukcesem na VIII Wojewódzkim Festiwalu Młodzieży OHP – pojadą na finał ogólnopolski do Lublina!Wieruszowski Hufiec OHP z sukcesem na VIII Wojewódzkim Festiwalu Młodzieży OHP – pojadą na finał ogólnopolski do Lublina!

W środę 16 maja 2018 roku w Piotrkowskim Domu Kultury, Łódzka Wojewódzka Komenda OHP przeprowadziła VIII Wojewódzki Festiwal Kultury Młodzieży OHP. Do przeglądu form twórczości scenicznej zgłosiło się 30 uczestników z 9 jednostek OHP województwa łódzkiego.

Uczestnicy zaprezentowali się zgromadzonej widowni w różnorodnych kategoriach: solista- wokalista, duet wokalny, grupa taneczna. Aby pokazać swój talent artystyczny młodzi ludzie musieli zmierzyć się z profesjonalną twórczością artystyczną pokonując własny stres i tremę. Uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Łódzką Wojewódzką Komendę OHP. Po zmaganiach artystycznych było także coś dla ciała – smaczny obiad.

Drużynę z Wieruszowa reprezentowali – grupa taneczno – sportowa (Krystian Prymas, Natalia Bystrek, Wiktoria Siódmiak), solistka wokalista – Wiktoria Łukowska, i grupa taneczna (Wiktoria Łukowska, Monika Szymanek, Klaudia Krzywańska, Natalia Piekielna, Magdalena Gugla) z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie, będący uczestnikami  Hufca. Grupa taneczna dziewcząt zajęła II miejsce, natomiast  grupa taneczno- sportowa była bezkonkurencyjna i zachwyciła jury swoim układem tanecznym zdobywając
I miejsce oraz awans do Ogólnopolskiego finału Festiwalu Kultury Młodzieży OHP, który odbędzie się   w dniach 11-13 czerwca w Lublinie. Życzymy im sukcesu i trzymamy kciuki.

http://www.lodzka.ohp.pl/ohpl/index.jsp?place=Lead08&news_cat_id=740&news_id=16936&scroll_article_id=16936&layout=1&page=text&


Skip to content