poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Wieruszowski Dom Kultury zaprasza na „Ferie z Djambe”Wieruszowski Dom Kultury zaprasza na „Ferie z Djambe”

30 stycznia 2018 o godzinie 15.00 warto zrelaksować się podczas wspólnej gry na bębnach.

„Rola bębnów w muzykoterapii jest ogromna. Szczególnie dzięki rytmowi, będącego pierwotną częścią składową muzyki najmocniej oddziałującej na emocje. Badania naukowe dowodzą, że grupowa gra na bębnach powoduje zwiększoną produkcję cytokininy we krwi, tzw. naturalnego zabójcy raka.  A więc rola rytmu dla zdrowia człowieka jest nie do przecenienia. Gra na bębnach jest również wspaniała formą relaksu pozwalając poprzez rytmiczne uderzenia pozbyć się negatywnej energii a zastąpić ja pozytywną. Dzięki możliwości tworzenia muzyki, lepiej poznajemy sami siebie, nabierając  sił do działania.  Grając w grupie, uczymy się empatii, słuchania innych oraz własnego, pierwotnego rytmu. Korzystny wpływ rytmu przejawia się w wyrównaniu akcji serca, dobrym natlenieniu krwi, rozluźnieniu mięśni a wszystko to oznacza relaks i dobre samopoczucie.”


Skip to content