poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Udział szkół powiatu wieruszowskiego i kępińskiego w otwarciu Centrum Wystawowego Grupy SCM w RiminiUdział  szkół powiatu wieruszowskiego i kępińskiego w otwarciu Centrum Wystawowego Grupy SCM w Rimini

W dniach od 26 do 28 września 2023r. delegacja Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie, w skład której weszli: Dyrektor  Szkoły –  p. Agnieszka Mazurowska,  Wicedyrektor  –  p. Maciej Heidt, nauczyciele przedmiotów zawodowych p. Ewa Kowalińska  i p. Radosław Światłowski oraz delegacja z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 2  w Kępnie na czele z  Dyrektor  Szkoły p. Barbarą Howis, kierownikiem  szkolenia praktycznego  p. Renatą Burzałą, p. Ewą Jobczyk oraz p. Maciejem Wieczorkiem wzięła udział w otwarciu nowego Centrum Wystawowego firmy SCM w Rimini we Włoszech – światowego lidera produkcji maszyn urządzeń CNC dla przemysłu.

Udział w tym wydarzeniu był możliwy dzięki uprzejmości firmy Benix  oraz Livello Sofa, które nawiązały współpracę z włoskim partnerem. Na miejscu opiekę nad naszą grupą pełniła firma SCM Polska z Suchego Lasu k/Poznania. Firmę Benix/Livello podczas wyjazdu reprezentowali Dyrektorzy p. Krzysztof Zimny oraz p. Dariusz Ociepa, natomiast firmę  SCM Polska,  p. Dariusz Dziedzic.

Nasza delegacja miała przyjemność zwiedzić główną rozbudowaną siedzibę Grupy SCM w Rimini, gdzie znajduje się nowoczesne Centrum Technologiczne. Po showroomie o powierzchni 4 tys. mkw. oprowadzał nas i wyjaśniał wszystkie zagadnienia Trade Sales Manager Bartosz Dembowy.

Na miejscu zaprezentowane zostały najnowsze rozwiązania przeznaczone do przemysłowej obróbki drewna min. cyfrowe centra obróbcze,  systemy automatycznego załadunku i rozładunku  oraz nowoczesne oprogramowanie Maestro Lab. Z usług firmy SCM  korzystają między innymi zakłady stolarskie w naszej okolicy. Podczas  wystawy cyfrowych innowacji w przemyśle drzewnym, showroom SCM  odwiedziło ok 4700 zaproszonych gości z całego świata, wśród których znaleźli się przedstawiciele szkół  z Wieruszowa i Kępna.

Bardzo cieszymy się z faktu, że firmy Livello i Benix, które zdecydowały się objęć  patronatem kierunek Technik Mechatronik w naszej szkole, są tak  otwarte na edukację młodzieży i inicjują wiele ciekawych przedsięwzięć dydaktycznych kierowanych do naszych uczniów.

Serdecznie dziękujemy firmie SCM, która też włącza się w proces szkolenia praktycznego naszych mechatroników za zaproszenie na wystawę, życzymy dalszego dynamicznego rozwoju. Jesteśmy przekonani, iż  nasza współpraca  z wszystkimi podmiotami tego przedsięwzięcia zapewni  uczniom Technikum branży mechatronicznej lepszy „start” na rynku pracy i osiąganie sukcesów w życiu zawodowym.


Skip to content