poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Tydzień informacyjny o szczepieniach (12 – 16 wrzesień 2022 rok)Tydzień informacyjny o szczepieniach (12 – 16 wrzesień 2022 rok)

Uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony stanowi ważny cel edukacji zdrowotnej. Wiedza o zdrowiu to pierwszy krok do świadomej i trwałej zmiany postaw, w tym higieniczno-sanitarnych.

W ramach akcji tematem przewodnim Tygodnia dla chorób zakaźnych jest przekazywanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie własne i najbliższych.

Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji przygotowało zestaw materiałów informacyjnych dotyczących szczepień uczniów od 12. roku życia. W pakiecie znalazły się filmy, scenariusze lekcji oraz dodatkowe materiały edukacyjne.

 Filmy edukacyjne  dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych przybliżają historię wynalezienia szczepionki, istotę jej działania oraz wpływ na choroby zakaźne, które mogą być zwalczane dzięki szczepieniom; dzięki filmom uczniowie poznają też konsekwencje związane z brakiem szczepień.

Link do filmu:  https://samorzad.pap.pl/kategoria/edukacja/mein-przygotowalo-materialy-edukacyjne-o-szczepieniach-przeciw-covid-19

Poniżej załączam materiały do wykorzystania w klasie na lekcjach lub zajęciach wychowawczych.

Szczepienia_-_profilaktyka_chorób_zakaźnych_- materiały_edukacyjne (pdf)

Szczepienia – profilaktyka chorób zakaźnych – przykładowe scenariusze zajęć edukacyjnych (pdf)

Materiały o szczepieniach (pdf)


Skip to content