poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Szkolny etap XXXVII Olimpiady Wiedzy EkonomicznejSzkolny etap XXXVII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

W dniu 8 listopada 2023 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie odbył się szkolny etap XXXVII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej organizowanej przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne.

Hasło przewodnie bieżącej edycji brzmiało: „Kapitał społeczny w procesie gospodarowania”. Honorowy patronat nad XXXVII Olimpiadą Wiedzy Ekonomicznej objął Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński.

Celem Olimpiady jest edukacja ekonomiczna młodzieży, umacnianie wiedzy o współczesnej gospodarce oraz wspieranie rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych. Przyjęta formuła Olimpiady ma na celu zarówno sprawdzenie zdobytej wiedzy ekonomicznej, jak i sprzyjanie rozwojowi samodzielnego myślenia.

W Olimpiadzie wzięli udział uczniowie z klasy 3, 4 i 5 technikum ekonomicznego, którzy mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 30 pytań jednokrotnego wyboru, zadanie z podstaw ekonomii oraz odpowiedzieć na jedno pytanie o charakterze ogólnym nawiązujące do myśli przewodniej OWE.

Wyniki poznamy w późniejszym terminie. Uczniom życzymy sukcesów!

Za prawidłową organizację konkursu odpowiadały nauczycielki przedmiotów ekonomicznych: Andrzelina Petalas i Barbara Howis.


Skip to content