poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

„Staszic” dziękuje Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej„Staszic” dziękuje Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

23 lutego to Dzień Walki z Depresją, którego celem jest upowszechnienie wiedzy o chorobie i zachęcanie chorych do podjęcia leczenia.

W dniach od 13 do 21 lutego 2018 roku z Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie uczennice i uczniowie spotykali się z psychologami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wieruszowie. W sumie w spotkaniach wzięło udział 248 uczniów.

Pragniemy serdecznie podziękować p. Paulinie Karczyńskiej i p. Jolancie Mieszkalskiej  za udział w szkolnym projekcie „Porozmawiajmy o depresji”. O depresji  rozmawialiśmy  delikatnie i z wyczuciem. Niestety depresja staje się problemem poważnym i coraz częściej dotyka młodzież i dzieci. Z drugiej strony nie możemy depresji demonizować; trzeba bowiem przeciwdziałać stygmatyzowaniu cierpiących na nią osób. Przekaz powinien brzmieć: „Depresja to poważna sprawa, ale zarazem normalna, bo doświadcza jej w ciągu swojego życia wiele osób: dzieci, młodzież i dorośli.

Trzeba akceptować to, że choć czujemy się bardzo źle ze sobą lub w relacjach z innymi, to można skutecznie depresję leczyć.”
Wiedza jaką zdobyła młodzież podczas projektu posłuży nie tylko do  rozważań nad własnym stanem zdrowia, ale może także być  wsparciem – jeśli depresja dotyczyć będzie kogoś z bliższego i dalszego otoczenia.


Skip to content