poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

„Sprzątanie świata – Polska 2023”„Sprzątanie świata – Polska 2023”

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie wspólnie z opiekunami w piątek 15. września br. kolejny raz brali  czynny udział w akcji „Sprzątanie świata- Polska 2023”.

Głównym przesłaniem przedsięwzięcia było zwiększenie świadomości ekologicznej i kształtowanie postaw proekologicznych, znaczenie  czystego  środowiska oraz to, że człowiek przyjazny naturze może być jednocześnie przyjazny drugiemu człowiekowi.  Inicjatywa ta pokazała, że mamy realny wpływ na nasze środowisko i każdy z nas może coś dobrego pozostawić po sobie.

Swoim zasięgiem akcja objęła tereny: wokół szkoły, między blokami przy ul. Szkolnej, okolice Powiatowego Urzędu Pracy, teren „starych warsztatów”, skatepark łącznie z placem zabaw oraz  parki: Marianka i obok stadionu.

W akcji wzięli udział uczniowie z klas:1d, 1r, 1w, 1s wraz z opikunami: p. J. Bochenek, p. K. Hłądzyńską, p. A. Grabowską- Bąk, p. K. Gabrysiak, p. I. Machoń- Broda, p. J. Suwara, p. A. Otrembka- Świerkowska, p. W. Grajerz.


Skip to content