poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Niezwykły robot naszego Ucznia!Niezwykły robot naszego Ucznia!

Zafascynowany nowymi technologiami Uczeń naszej szkoły – Technikum Mechatronicznego – Jakub Fras zbudował robota podążającego za światłem.

Robot nie tylko potrafi samodzielnie się poruszać jadąc w kierunku źródła światła (np. latarki), ale dzięki wykorzystaniu dwóch czujników natężenia światła, robot jest w stanie ocenić, po której stronie znajduje się źródło światła i odpowiednio skorygować swój tor jazdy.

Lewy czujnik umieszczony jest po stronie silnika M1, prawy czujnik umieszczony jest po stronie silnika M2. Jeśli źródło światła znajduje się po lewej stronie robota, więcej światła pada na lewy czujnik, robot skręca w lewo, wtedy prawy silnik kręci się szybciej niż lewy. Dla źródła światła po prawej stronie schemat jest odwrotny.
Serdecznie gratulujemy Jakubowi jego pomysłowości, pracowitości i dążenia do celu. Czekamy na kolejne projekty!


Skip to content