poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Młodzieżowe Centrum Kariery w Wieruszowie zaprasza na platformę edukacyjną OCTOPUS+Młodzieżowe Centrum Kariery w Wieruszowie zaprasza na platformę edukacyjną OCTOPUS+

Młodzieżowe Centrum Kariery w Wieruszowie zachęca uczestników OHP w wieku 15 – 25 lat do rejestracji na naszej platformie edukacyjnej OCTOPUS+.
Każdy zalogowany użytkownik będzie mógł skorzystać z ciekawych informacji dotyczących rynku pracy, rozwoju własnych zainteresowań oraz predyspozycji zawodowych. Platforma daje również możliwość kontaktu z zespołem rozwoju zawodowego. Doradca zawodowy oraz pośrednicy pracy służą wsparciem przy wyborze dalszej ścieżki kształcenia, poszukiwaniu zatrudnienia oraz możliwości zdobycia nowych kwalifikacji zawodowych.
„Octopus+” to interaktywne narzędzie, które stworzono w celu wsparcia młodych ludzi podczas przechodzenia  z systemu edukacji na rynek pracy udzielając kompleksowej pomocy z zakresu doradztwa zawodowego.

Sama nazwa „Octopus+” wzięła się od ośmiornicy, która uchodzi za najinteligentniejsze stworzenie wśród bezkręgowców. Te niezwykłe morskie istoty odznaczają się zdumiewającą wprost wyobraźnią przestrzenną oraz potrafią  uczyć się poprzez obserwację. Powiązanie ze sprytną ośmiornicą nawiązuje do możliwości przestrzeni wirtualnej „OCTOPUS +”. Młody człowiek przemierzający Internet znajdzie coś dla siebie w tym ciekawym interaktywnym programie.

Zalogowanie się na platformie „Octopus +”, to nauka poprzez zabawę – poprzez gry edukacyjne, rozwiązywanie quizów, zdobywanie trofeów, czy okazja do poznania swoich zainteresowań zawodowych. Użytkownicy mogą stworzyć własne portfolio, wypowiadać się na forum, dodawać posty oraz wymieniać się nawzajem informacjami.
Mamy nadzieję, że nowe narzędzie zaciekawi i pozytywnie zaskoczy młodzież. 
Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji można uzyskać w Młodzieżowym centrum Kariery w Wieruszowie, ul. Rynek 14 oraz ul. Waryńskiego 14.

tel. 627 810 293


Skip to content