poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Młodzież pamięta o grobach nauczycieliMłodzież pamięta o grobach nauczycieli

31 października br. uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych wraz katechetą panem Piotrem Wyżnikiewiczem i wychowawcami z Hufca Pracy w Wieruszowie udali się na cmentarz parafii Św. Ducha w Wieruszowie. Celem naszej misji było uporządkowanie  grobów nauczycieli z naszej szkoły. Młodzież zgromadziła potrzebny sprzęt i udaliśmy się na cmentarz. Uczniowie grabili liście, przycinali krzewy, czyścili pomniki, a na koniec zapalali znicze i zmówili modlitwę. Pogoda w tym dniu sprzyjała wyjściu na cmentarz i wykonaniu tak bardzo potrzebnych  prac przed dniem Wszystkich Świętych. Warto zwrócić uwagę, że wiele grobów na cmentarzach jest opuszczonych i zaniedbanych. Widząc naszą młodzież trzeba się cieszyć z tego, że rośnie pokolenie młodych ludzi, którzy nie tylko chcą dbać o groby rodzinne, ale często sprzątają również te, które są zapomniane. Dzięki tej akcji uczymy się szacunku do tradycji i oddajemy cześć zmarłym. Takie momenty skłaniają nas do refleksji i zadumy.


Skip to content