poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Mechatronik – Z innowacyjnością w przyszłośćMechatronik – Z innowacyjnością w przyszłość

W dniu 24 stycznia grupa 15 uczniów  technikum mechatronicznego pod opieką nauczyciela Radosława Światłowskiego  brała udział w wycieczce do Łodzi zorganizowanej przez Stowarzyszenie „Z innowacyjnością w przyszłość” i dofinansowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Celem działalności stowarzyszenia jest promocja ochrony środowiska, innowacja i wzrost świadomości w tym zakresie.

Była to wycieczka dydaktyczna, której tematem przewodnim była ochrona środowiska i zmiany klimatyczne z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań.

Pierwszym etapem wyjazdu było zwiedzanie Politechniki Łódzkiej, a dokładnie Instytutu Elektroenergetyki. Uczniowie mieli szanse wysłuchania dwóch ciekawych wykładów. Pierwszy z nich dotyczył „Technologii wytwarzania energii elektrycznej konwencjonalnej i odnawialnej”, drugi natomiast był związany z badaniami naukowymi, jakie prowadzone są w Instytucie Elektroenergetyki.

Kolejnym punktem naszego wyjazdu było zwiedzanie Łódzkiego Centrum Nauki i Techniki EC1. Mieliśmy okazję zapoznać się z całym procesem technologicznym produkcji energii elektrycznej w oparciu o oryginalne urządzenia stanowiące eksponaty skansenu przemysłowego, zwiedziliśmy: Kotłownie, Zmiękczalnie, Pompownie, Maszynownie, Rozdzielnie, Nastawnie, Chłodnie kominową.

Niestety czas w tym niesamowitym miejscu minął nam naprawdę szybko, po zwiedzaniu uczniowie udali się na obiad w bistro mieszczącym się na terenie Centrum, a następnie wyruszyliśmy w podróż powrotną.

Dzięki tej wspaniałej wycieczce młodzież miała okazję przekonać się, że przy niewielkim wysiłku można zgłębiać naukę, a przy tym dobrze się bawić. Pragniemy gorąco podziękować pani Paulinie Matyjaszczyk – koordynatorowi wyjazdu za jego organizację.


Skip to content