poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Dzień Babci 21 stycznia i Dzień Dziadka 22 stycznia – pomóżcie Im w rejestracji na szczepienia przeciw Covid-19Dzień Babci 21 stycznia i Dzień Dziadka 22 stycznia – pomóżcie Im w rejestracji na szczepienia przeciw Covid-19

Przyjmijcie, Kochana Babciu, Kochany Dziadku z serca płynące życzenia: dobrego zdrowia, dużo optymizmu i marzeń spełnienia.

Dzień Babci 21 stycznia i Dzień Dziadka 22 stycznia to święta z długą tradycją. Przypominają  nam o tym, że nasi Dziadkowie są dla nas ważni. Święta te są doskonałą formą zacieśniania więzi rodzinnych.
Idea utworzenia święta poświęconego Babciom, po raz pierwszy pojawiła się w 1964 roku w tygodniku „Kobieta i Życie”. Z czasem pomysł ten tak bardzo rozpowszechnił się w różnych lokalnych pismach, że Dzień Babci przyjął się w całej Polsce. Nieco inaczej było z Dniem Dziadka, który najpewniej został przeniesiony do Polski z USA w latach 80. i stał się szczególną okazją do podziękowania dziadkom za ich miłość oraz troskę. W sercu Babci i Dziadka rodzi się wielka miłość do wnuków, pogodna, bo nie przesłonięta zmartwieniami i poczuciem odpowiedzialności, jakie przeżywali, wychowując swoje dzieci. Kontakt z Babcią i Dziadkiem jest bardzo ważny dla dziecka. Ich rolą jest kochać, rozpieszczać, przekazywać wiedzę o korzeniach rodzinnych, oni dają wnukom to coś wyjątkowego.
W tym roku Wasz prezent dla Nich może być wyjątkowy.
Wybierając się  z wizytą i życzeniami – zatroszczcie się o Ich zdrowie, abyście mogli jak najdłużej wspólnie świętować kolejne Dni Babci i Dziadka.

Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy ukończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70 roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.

Poniżej znajdziecie  wytyczne w jaki sposób pomóc swoim Dziadkom i Babciom zarejestrować się na szczepienie:
Sposób pierwszy:
Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989.
 Do zarejestrowania na szczepienie wystarczy podać numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego Babci lub Dziadka. Na podany numer telefonu otrzyma  SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków. Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.
Sposób drugi:
Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień (w naszym powiecie są to ośrodki zdrowia w gminach: Sokolniki, Czastary, Łubnice, Bolesławiec, Lututów, Galewice oraz w Wieruszowie NZOZ”Bonus”.
Jeżeli Dziadkowie chcą zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień – skontaktuj się z nim. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są pod linkiem: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/lodzkie  
W wybranym przez Babcię i  Dziadka punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko miejsca zamieszkania Dziadków z terminem, który Im będzie odpowiadał.
Sposób trzeci:
 Zarejestruj Dziadków elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na https://pacjent.gov.pl/ 
System zaproponuje  pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko miejsca zamieszkania Dziadków. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Im odpowiadał albo będą chcieli zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Twoich Dziadków datę
i miejsce szczepienia. Zaraz po dokonaniu rejestracji, Dziadkowie otrzymają  powiadomienie SMS, a następnie system ponownie przypomni  Im o szczepieniu dzień przed planowanym terminem. Jeśli Dziadkowie chcą skorzystać z tego sposobu rejestracji, muszą posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie posiadają, skontaktuj się z infolinią NFZ  numer 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia przychodni, do której przynależą Dziadkowie.
Więcej o szczepieniach pod linkiem: https://www.gov.pl/web/koronawirus

zdjęcie zapożyczone z:    https://parenting.pl/zyczenia


Skip to content