poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Pomóżmy poszkodowanej w pożarze Rodzinie Błachów!Pomóżmy poszkodowanej w pożarze Rodzinie Błachów!

Rodzina Błachów z Jutrkowa straciła sporą część swojego dobytku. W poniedziałek późnym wieczorem na poddaszu domu wybuchł pożar, który bardzo szybko trawił kolejne pomieszczenia. Kilkuosobowa rodzina tymczasowo straciła dach nad głową. Możemy jej pomóc!

W najbliższy poniedziałek 19 września odbędzie się w naszej szkole zbiórka pieniędzy dla wsparcia poszkodowanej rodziny.

Zbiórkę pieniędzy przeprowadzą uczniowie Gimnazjum  im. Jana Pawła II w asyście przedstawiciela naszego Samorządu Uczniowskiego.

Prosimy wszystkich uczniów, rodziców i grono pedagogiczne, pracowników obsługi i administracji szkoły o wsparcie tej akcji!

Z góry serdecznie dziękujemy za okazane dobre serce. Postawcie się w sytuacji poszkodowanych a uświadomicie sobie – jak to jest pozostać bez dachu nad głową, bez swojego łóżka, pokoju, własnego kąta w rodzinnym domu. Jest to wielka trauma.

Jak podaje lokalna prasa: „Rodzina Błachów wieczorem, 12 września przebywała na parterze budynku. Wszyscy powoli wybierali się do spania. W pewnym momencie zauważono wydostający się z okna dym. Niestety, było już za późno na ratunek. Ogień w mgnieniu oka przenosił się na kolejne przedmioty i meble. Najbardziej ucierpiał dach, który nadaje się tylko do wymiany. Więźba jest mocno zwęglona i zagraża bezpieczeństwu. Dom był ubezpieczony, ale obecnie nie wiadomo na jaką rekompensatę będą mogli liczyć poszkodowani. Najbardziej boli to, że zniszczeniu uległy świeżo odnowione pomieszczenia, które znalazły się w przybudowanej części. – Na Boże Narodzenie zrobiliśmy nowe schody, wcześniej pojawiły się nowe ściany, panele, wyposażenie. Wszystko jest zniszczone, odymione i przesiąknięte wodą – opowiada pan Zenon. – Z biegiem czasu wszystko postaramy się odnowić, ale to oczywiście wymaga czasu i dużych pieniędzy. Jeszcze przed zimą rodzina Błachów będzie musiała zmierzyć się z wymianą poszycia dachowego. W przeciwnym razie budynek mógłby ulec dalszemu zniszczeniu. – Nie ma prądu i wody. Bardzo zależy nam na położeniu nowego dachu, a to koszt kilkudziesięciu tysięcy złotych. Prowadzimy gospodarstwo, obecnie nie mamy możliwości, żeby odpowiednio zająć się wszystkim bez energii elektrycznej i dostępu do wody.

Członkowie rodziny otrzymali propozycję tymczasowego zamieszkania u najbliższych i sąsiadów. W akcję pomocy włączył się już Urząd Miejski, którego przedstawiciele zaproponowali schronienie w jednym z mieszkań zaadaptowanych na potrzeby tego typu sytuacji awaryjnych. Swojej pomocy nie odmawiają także mieszkańcy Jutrkowa i lokalni przedsiębiorcy, gwarantując dostarczenie np. łóżek. Głowa rodziny zapowiada, że pozostanie w pobliżu, by pilnować dobytku oraz zajmować się inwentarzem. Aby 6 osób na nowo mogło cieszyć się swoim domem potrzebna będzie wasza pomoc.

Wiele osób dopytuje o możliwość przesłania pieniędzy na numer konta bankowego. Swojej pomocy kolejny raz nie odmówiła fundacja „Happy Kids”, dzięki której będzie można wspomóc poszkodowanych. Wszystkie osoby, które chciałyby dołożyć się do remontu mogą przesłać dowolną kwotę. Fundacja nie pobiera z tego tytułu żadnych prowizji.”

90 2030 0045 1110 0000 0416 6090
z dopiskiem: Dla Pogorzelców
Biuro Fundacji Happy Kids
ul. Widzewska 22
92-308 Łódź


Skip to content