poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Bezpieczeństwo w ruchu drogowymBezpieczeństwo w ruchu drogowym

Uczniowie klasy I Technikum Mechatronicznego(I Ttg wych. M. Leszczyńska) spotkali się na godzinie wychowawczej z asp.sztab. Damianem PawlakiemKomendy Powiatowej Policji  w Wieruszowie.
Zbliża się czas  udziału uczniów w kursach prawa jazdy. Ważne jest, aby zawsze i wszędzie zachowywali się zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

„W idealnym świecie wszyscy uczestnicy ruchu drogowego znają na wylot przepisy ruchu drogowego i zawsze się do nich stosują. Niestety, idealny świat nie istnieje. Zawsze należy liczyć się z tym, że mijający nas kierowca może naruszyć obowiązujące przepisy lub zachować się w inny, nieprzemyślany sposób. Czasami, zamiast na przykład zawierzyć rozpędzonemu kierowcy z włączonym kierunkowskazem, warto poczekać jeszcze chwilę i przekonać się, czy rzeczywiście planuje wykonać manewr. Taka chwila cierpliwości może pozwolić nam zaoszczędzić sobie wielu nerwów i trudności, a w skrajnych przypadkach także zachować zdrowie lub życie.

Korzystanie z niektórych środków bezpieczeństwa egzekwowane jest prawnie, inne wciąż pozostają dobrowolne. Podczas jazdy samochodem oczywiste wydaje się korzystanie z takich osiągnięć motoryzacji jak pasy bezpieczeństwa czy fotelik samochodowy dla malucha. Warto zatroszczyć się o to, aby wykorzystywane przez nas środki były czymś więcej niż tylko ochroną przed ewentualnym mandatem. Pasy powinny być prawidłowo zapięte, a fotelik wyposażony w odpowiednie atesty, dobrany do samochodu oraz potrzeb małego pasażera. W innym przypadku zabezpieczenia mogą nie spełniać swojego nadrzędnego zadania – ochrony naszego życia.”

Uczniowie skierowali wiele zapytań  do prelegenta, które wzbogaciły ich wiedzę na w/w temat.
Dziękujemy za spotkanie.


Skip to content