poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

„Żołnierze Wyklęci – obudźcie Polskę”„Żołnierze Wyklęci – obudźcie Polskę”

15 stycznia 2016 roku Panie: Dorota Więckowska i Renata Maciaszczyk z biura Posła na Sejm RP Piotra Polaka wspólnie z nauczycielami historii naszej szkoły (Krzysztof Gałęza i Maciej Heidt), przeprowadzili I etap III edycji konkursu historycznego „Żołnierze Wyklęci – obudźcie Polskę”.

Celem konkursu było zachęcenie młodzieży do poznania losów Żołnierzy Wyklętych, często młodych ludzi, równolatków współczesnej młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, wydarzeń i historycznych bitew okresu lat 1945 – 1956. To właśnie w tym okresie polscy bohaterowie, byli żołnierze Armii Krajowej, stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowania jej ZSRR.

W konkursie wzięło udział 16 uczniów z różnych klas. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 30 pytań. Za każde z nich można było otrzymać 1 pkt.

Laureatami szkolnego etapu konkursu zostali:

1 miejsce: Sebastian Łuszkiewicz – klasa Technikum Budowlanego,

2 miejsce: Gwiazda Kamil – klasa II Technikum Informatycznego,

3 miejsce: Trafarski Jakub – klasa II Tekm.

Powyżsi laureaci wezmą udział w etapie okręgowym, który odbędzie się 8 lutego w Wieluniu. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.


Skip to content