poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Złoto dla uczniów Hufca Pracy z WieruszowaZłoto dla uczniów Hufca Pracy z Wieruszowa

W dniu 2 października 2015 r. w Piotrkowie Trybunalskim odbył się Wojewódzki Turniej Piłki Orlikowej Młodzieży OHP. Głównymi organizatorami i partnerami tej imprezy byli: Łódzka Wojewódzka Komenda OHP, Hufiec Pracy w Piotrkowie Trybunalskim, Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Trybunalskim, Posłowie na Sejm RP VII Kadencji pochodzący  z regionu piotrkowskiego i Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim. Głównymi fundatorami nagród byli:

  • Posłowie na Sejm RP VII Kadencji pochodzący z regionu piotrkowskiego (puchary za I, II i III miejsce),
  • Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego (nagroda dla najlepszego zawodnika turnieju),
  • Prezes OZPN (nagroda dla najlepszego bramkarza turnieju),
  • Łódzka WK OHP (pamiątkowe medale dla zawodników.

W turnieju wzięło udział 14 zespołów reprezentujących poszczególne hufce z terenu całego województwa. Mecze fazy grupowej rozegrane zostały na boisku ORLIK przy Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Belzackiej 104/106, oraz na boisku ORLIK przy Gimnazjum nr 2 przy ulicy Broniewskiego. Finał oraz mecz o trzecie miejsce zostały rozegrane na drugim z wyżej wymienionych boisk.

Poszczególne drużyny w drodze losowanie zostały przydzielone do 4 grup. Rozgrywki w grupach odbywały się systemem „każdy z każdym”. Mecze trwały 2x10min. Za zwycięstwo drużyna otrzymywała 3 punkty, za remis 1 pkt. Z każdej grupy do dalszych eliminacji wchodziły drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w grupach. Następnie drużyny z pierwszych miejsc rozgrywały pojedynki z drużynami z sąsiednich grup. Zwycięzcy wyżej wymieniony  meczów rozegrały mecz o I miejsce w turnieju, a przegrani zagrali o III miejsce.

Zwycięzcą tegorocznego turnieju została drużyna z Hufca Pracy z Wieruszowa, która w finale po bardzo emocjonującym meczu pokonała zespół Hufca Pracy z Wielunia, stosunkiem bramek 5:2. Trzecie miejsce zajęła drużyna Hufca Pracy ze Skierniewic.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został gracz z naszej drużyny – Namyślak Dawid.

Drużyna OHP Wieruszów wystąpiła w składzie:
Stasik Tomasz,  Foryś Kamil, Kluska Kamil, Tokarek Kamil, Namyślak Dawid, Pawlaczyk Adam, Kwaśniewski Miłosz.
Opiekunem zwycięskiego zespołu był wychowawca Bartosz Ignasiak.

Po zakończeniu turnieju nastąpiło uroczyste wręczenie pucharów, nagród i pamiątkowych medali w którym udział wzięli przedstawiciele organizatorów i osób patronujących tej imprezie.

Turniej ten oprócz głównego celu jakim było wyłonienie zwycięzcy, miał posłużyć do realizacji takich pedagogicznych celów jak: kształtowanie zasad fair play obowiązujących w sportowej rywalizacji, integracja uczestników turnieju, propagowanie zdrowego stylu życia, rozwój kultury fizycznej. Obserwując doskonałe przygotowanie fizyczne zawodników a także wspaniałą atmosferę panującą podczas całego turnieju, śmiało można przypuszczać, że cele te zostały w pełni zrealizowane.


Skip to content