poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Zawody rejonowe w Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej

W dniu 23.09.2015 r. na Stadionie MOSiR w Sieradzu odbyły się zawody Rejonowe (półfinał) w Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej w ramach Licealiady.

Do rywalizacji stanęło 10 szkół ponadgimnazjalnych z kategorii dziewcząt i 10 szkół ponadgimnazjalnych w kategorii chłopców. Drużyny mogły liczyć od dziesięciu do piętnastu zawodników którzy zmagali się w 5 konkurencjach lekkoatletycznych po trzech do każdej konkurencji: biegu na dystansie 100 m, biegu na dystansie 400 m, biegu na dystansie 800 m dziewcząt i 1500 m chłopców, pchnięciu kulą, skoku w dal i sztafecie 4×100 m. Następnie wyniki dwóch najlepszych zawodników w każdej konkurencji i wynik sztafety przeliczane zostały na punkty i zsumowane, stanowiły o wyniku drużyny.

Powiat wieruszowski w tych zawodach reprezentowały drużyny dziewcząt i chłopców z Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie.

W końcowej rywalizacji drużyna dziewcząt zajęła VIII miejsce a drużyna chłopców I miejsce.