poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

XX Polsko-Niemieckie Forum MłodzieżyXX Polsko-Niemieckie Forum Młodzieży

W dniach 31.05 – 2.06.2022 nasza szkoła została zaproszona do wzięcia udziału w XX Polsko-Niemieckim Forum Młodzieży w Zamku Trebnitzw Brandenburgii. W tym roku tematem przewodnim wydarzenia było „Business as usual? Wymiana młodzieży wobec nowych wyzwań”. Biorąc udział w różnych warsztatach dyskutowaliśmy na temat aktualnych warunków międzynarodowej pracy z młodzieżą. Zastanawialiśmy się wspólnie, co jest jeszcze potrzebne do rozwijania polsko-niemieckiej współpracy w obszarze zawodowym i radzenia sobie z niepewnością życia codziennego. W ramach programu odbyły się także warsztaty o radzeniu sobie ze stresem w pracy z młodzieżą, zajęcia z przygotowania i opieki nad stażami indywidualnymi i grupowymi, animacją językową i nie tylko! Miejmy nadzieję, że bagaż doświadczeń, który przywieźliśmy ze sobą, przybliży nas w niedalekiej przyszłości do nawiązania współpracy ze szkołami z Niemiec kształcącymi w podobnych kierunkach  oraz zorganizowania dla młodzieży praktyk.

Jacek Bielecki, Katarzyna Podolak


Skip to content