poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Wystawa Młodych Talentów – Staszic 2015Wystawa Młodych Talentów – Staszic 2015

W dniu 28 listopada w Galerii Wieruszowskiego Domu Kultury odbył się wernisaż Wystawy Młodych Talentów – uczennic i uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie.

Pomysłodawczynie tego projektu to  nauczycielki języka angielskiego w naszej szkole: Julita Bossa-Piluch i Agata Damasiewicz. Zebrały prace od uczniów i pieczołowicie wyeksponowały je. Są to prace: Mateusza  Dybka, Patrycji  Dyszlewskiej, Przemysława  Szuberta, Pauliny  Krawczyk, Damiana  Nowaka, Sławomira  Czecha, Weroniki Kowalczyk, Aleksandry Olek, Marty Ochockiej, Weroniki Marynowskiej i Daniela Okonia.

Wystawione zostały prace artystyczne wykonane różnorakimi technikami od rysunku ołówkiem po wyroby rzemieślnicze z metalu.

Projekt jest doskonałą formą zaprezentowania w środowisku uzdolnionych uczniów naszej szkoły.

Wystawę uroczyście otwarła p. Wiesława Opacka z Wieruszowskiego Domu Kultury.

Zebrało się sporo widzów, a wśród nich rodzice i dziadkowie wystawiających prace – co było dla Wszystkich bardzo miłym akcentem spotkania.

Gratulujemy Wszystkim, których prace znalazły się na wystawie a Paniom Nauczycielkom wspaniałego pomysłu.

Wielkie ukłony dla Wojciecha Bezena, który uświetnił spotkanie muzyką, tworząc dzięki temu wspaniały klimat do kontemplacji dzieł i miłych rozmów ze szkolnymi artystami i Gośćmi.

Wystawa czynna będzie od 28 listopada do 18 grudnia 2015, w godzinach pracy WDK.

Zapraszamy Wszystkich, którzy są otwarci i wrażliwi na poznawanie artystycznych wizji młodych umysłów. Zapraszamy uczniów i nauczycieli naszej szkoły do odwiedzenia wystawy. Na pewno jest to bardzo dobry początek do prezentacji prac artystycznych, spoczywających niekiedy w szufladach i czekających na pokazanie ich światu.

Zachęcamy wszystkich uczniów do otwarcia przysłowiowych „szuflad” i pokazanie nam swoich prac. Oglądanie ich będzie  szalenie miłe i ekscytujące jak to, którego mogliśmy doświadczyć w listopadowe, sobotnie popołudnie.