poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Wybory Samorządu Uczniowskiego



Wybory Samorządu Uczniowskiego

W dniu 23.09.2020 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Młodzież poszczególnych klas wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego Panią Jadwigą Kołodziej wybierała spośród zgłoszonych kandydatur przewodniczącą/ przewodniczącego szkoły oraz zastępcę szkoły.

Swoje kandydatury zgłosiły i zaprezentowały następujące osoby:

Wiktoria Olek

Aleksandra Brylak

Jakub Szczepaniak

Kandydaci na w/w stanowiska krótko przedstawili się wszystkim zebranym. Zaproponowali wizję pełnienia funkcji oraz zaprezentowali pomysły, które chcieliby wcielić po objęciu stanowiska.

Wszyscy zebrani głosowali w wyborach tajnych na poszczególnych kandydatów.

Największą liczbę głosów otrzymała Wiktoria Olek, uczennica klasy III Technikum Informatycznego i to ona została przewodniczącą szkoły. Drugie miejsce, co do liczby głosów otrzymała Aleksandra Brylak- uczennica klasy II Technikum Budowlanego, która objęła stanowisko zastępcy przewodniczącego szkoły.

Zwyciężczyniom gratulujemy !

Na dzisiejszym spotkaniu wybrano również lektorów:

Julia Kubacka- kl. III Technikum Ekonomiczne

Magdalena Romanowska – kl. I Technikum Informatyczne

Agnieszka Baberowska- kl. I Technikum Ekonomiczno/Handlowe

Jakub Żłobiński – kl. II Technikum Informatyczne

Oraz osoby reprezentujące szkołę w Poczcie Sztandarowym

Marta Maciejewska – kl III Technikum Hotelarskie

Patrycja Rabiega – Smiatacz- kl III Technikum Hotelarskie

Klaudia Iwanetzka – kl III Technikum Hotelarskie

Marcin Śniady – kl. III Technikum Budowlane

Oraz

Janina Slavska- kl II Technikum Ekonomiczne

Oliwia Dujka – kl I Technikum Informatyczne

Wiktor Świsulski – kl I Technikum Informatyczne

Amelia Rzepka – kl. II Technikum Ekonomiczne

Mikołaj Małycha – kl I Technikum Informatyczne

Dariusz Szymanek – kl. II Technikum Ekonomiczne

Numery niepytane będą losowały: Gabriela Pijanka kl. II Technikum Ekonomiczne i Rozalia Szymoniak kl. II Technikum Ekonomiczne.

Za dokumentację fotograficzną odpowiedzialne będą: Karolina Galasińska – kl. II Technikum Ekonomiczne oraz Wiktoria Olek – kl. III Technikum Informatyczne.

Wszystkim członkom Samorządu Uczniowskiego życzymy wielu sukcesów i realizacji planów.