poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

WOLONTARIAT ze Staszica w IV edycji Ogólnopolskiego Integracyjnego Biegu UlicznegoWOLONTARIAT ze Staszica w IV edycji Ogólnopolskiego Integracyjnego Biegu Ulicznego

„Otwarte serca, przyjazne dłonie sięgają tych,
którzy tego potrzebują.”

W dniu 21 września br.  odbyła się IV edycja Ogólnopolskiego Integracyjnego  Biegu Ulicznego. Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenie Integracyjne ,,Klub Otwartych Serc”, Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki  oraz  Urząd Gminy w Wieruszowie.

Młodzież  z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie  miała przyjemność pracować w wolontariacie i  włączać się
w zaplanowane przedsięwzięcia.

Od godziny 1000 po uroczystym otwarciu i przemarszu rozpoczęły się konkurencje sportowe, w których brały udział osoby z niepełnosprawnością (dzieci, młodzież i dorośli) z terenu powiatu wieruszowskiego. Zawodnicy zostali uhonorowani nagrodami indywidualnymi, pucharami oraz medalami. Chętni uczestniczyli w różnych konkurencjach m.in. w: skoku w dal z miejsca, torze przeszkód, rzucie woreczkiem do hula-hop czy przeciąganiu liną. Wydarzenie uświetniły przygotowane stoiska z różnorodnymi atrakcjami oraz występy wokalno-taneczne.

Natomiast o godzinie 14.00 miało miejsce uroczyste odsłonięcie tablic upamiętniających osiągnięcia Olimpijczyków i Paraolimpijczyków. Do Alei  Zasłużonych dołączyli kolejni wybitni sportowcy tj.:

Anita Włodarczyk- dwukrotna złota medalistka Igrzysk Olimpijskich (Rio de Janeiro 2016, Londyn 2012) w rzucie młotem. Mistrzyni Świata z 2009, 2013, 2015 i 2017 roku, czterokrotna złota medalistka Mistrzostw Europy (2012, 2014, 2016, 2018), brązowa medalistka Mistrzostw Europy z  2010r.

Paweł Piotrowski-  złoty medalista Igrzysk Paraolimpijskich (Ateny 2004) w pchnięciu kulą, dwukrotny srebrny medalista Igrzysk Paraolimpijskich (Ateny 2004, Pekin 2008) w rzucie oszczepem. Mistrz Świata z 2006 i 2011roku oraz Mistrz Europy (2005) w pchnięciu kulą, oraz w rzucie oszczepem.

Uwieńczeniem imprezy  był IV Ogólnopolski Integracyjny Bieg Uliczny Wieruszów 2019, który został rozegrany na dwóch dystansach tj. 10 km oraz 2,5 km. Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach cyklu „Biegnij w Łódzkie w 80km dookoła łódzkiego.” Akcję objęto patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego.

W tym roku w  pracę wolontariatu zaangażowali się następujący uczniowie: Marcelina Wrońska kl. 3Ttb, Joanna Trzeciak kl. 2Ttb, Damian Strzelczyk  kl. 2Ttb, Natalia Sztukowska kl. 2Ttb, Bartłomiej Piluch kl. 2 Ttb, Julia Kubacka kl. 2Tekho, Marta Maciejewska kl. 2Tekho, Joanna Koper kl. 2Tekho, Katarzyna Koper kl. 2Tekho, Dominika Zielińska kl. 1Tlg,  Dariusz Szymanek kl. 1Teg, Roksana Jaśniak kl. 1Tbg. Opiekę nad młodzieżą sprawowała Halina Paluch.

 Serdecznie dziękujemy wolontariuszom  za poświęcony czas oraz za  okazane serce i życzliwość.

Zdjęcia do artykułu pochodzą ze strony Ilustrowanego Tygodnika Powiatowego. Autorem fotografii jest Pan Piotr Kołodziejczyk. Dziękujemy za udostępnienie.


Skip to content