poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Wieczór piosenki i poezji Eugeniusza ToruńskiegoWieczór piosenki i poezji Eugeniusza Toruńskiego

Jesień nastraja do refleksji, do zastanowienia się nad sensem życia, jego przemijaniem. Wielu sięga wówczas po tomiki z wierszami.

Aby móc jeszcze mocniej zgłębić naturę istnienia, 8 listopada br. we wtorkowy wieczór  w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie odbyło się spotkanie z poezją pt. „W jesiennym nastroju poezji,  piosenki  i muzyki”. Gościem wieczoru był wieruszowski poeta Pan Eugeniusz Toruński.

Podczas uroczystości  poezję czytał sam  autor oraz młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Wieruszowie: Marta Ochocka z kl.  1 Tl, Agnieszka Melkowska  i Patryk Zgadzaj z kl. 3 Teekm pod opieką Haliny Paluch. Staszica prezentowała również dyrektor szkoły  Pani Małgorzata Nikodem oraz polonista Pan Norbert Junke.

Oprawę muzyczną wieczoru uświetniła Szkoła Muzyczna „Yamaha” z Wieruszowa. Przed publicznością wystąpili: Jakub Zagórski, Piotr Wyrwas, Marita Mieszała oraz Weronika Bulesowska, nad całością czuwała dyrektor szkoły Pani Dominika Glac. Spotkanie również śpiewem wzbogaciły Iga Wojciechowska oraz Karolina Fiołka ze Studia Piosenki WDK.

Serdecznie dziękujemy Panu Eugeniuszowi Toruńskiemu za kolejne zaproszenie naszej młodzieży do recytacji Pana wierszy, natomiast Paniom z biblioteki  na czele z Panią dyrektor Anetą Możdżanowską dziękujemy za zorganizowanie pięknego wieczoru oraz ciepłe przyjęcie.


Skip to content