poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

W oazie piękna i spokoju we WrocławiuW oazie piękna i spokoju we Wrocławiu

W dniu 26 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Wrocławia. Głównym punktem wycieczki było zwiedzanie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego, który przez Wrocławian nazywany jest oazą piękna i spokoju w centrum wielkiego miasta.

Ogród położony jest po północnej stronie katedry Św. Jana Chrzciciela i kościoła Św.Krzyża, częściowo w obrębie historycznego Ostrowa Tumskiego, w odległości ok. 2 km od Rynku. Jest drugim po Ogrodzie Botanicznym w Krakowie najstarszym tego typu ogrodem w Polsce, wpisanym na listę zabytków woj. Dolnośląskiego.
Ogród obejmuje 7,4 ha (0,33 ha pod szkłem) i znajduje się w nim około 7,5 tysiąca gatunków roślin (licząc różne ich odmiany liczba ta sięga 11,5 tysiąca) szklarniowych i gruntowych. Spośród rosnących na terenie Ogrodu drzew za pomniki przyrody uznano 27 z nich: dęby, cisy, miłorzęby, buki i platany.

Spacer po tak pięknym miejscu pozwolił nam się zrelaksować i naładować baterie na następne dni tygodnia. Czyli dni nauki i pracy.

Następnym punktem wycieczki było kino i czas wolny w Galerii Pasaż Grunwaldzki.

Wycieczka była udana, wszyscy wrócili w dobrych nastrojach. W wyjeździe uczestniczyło 42 uczniów klas: I d, II d, I r, II r, II w.

Opiekunami wycieczki były Panie: Karolina Zaleśna, Agata Damasiewicz i Andrzelina Petalas.


Skip to content