poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Uczennica technikum hotelarskiego ALEKSANDRA OWCZAREK laureatką IX Regionalnego Konkursu Wiedzy o HotelarstwieUczennica technikum hotelarskiego ALEKSANDRA OWCZAREK laureatką  IX Regionalnego Konkursu Wiedzy o Hotelarstwie

W dniu 31 marca 2023 roku w Łodzi odbył się finał IX Regionalnego Konkursu Wiedzy o Hotelarstwie. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Daria Góral, Natalia Janik i Aleksandra Owczarek.

Aleksandra Owczarek wywalczyła III miejsce w IX Regionalnym Konkursie Wiedzy o Hotelarstwie. Gratutujemy !

Konkurs odbył się w 4* Hotelu VIENNA HOUSE ANDEL’S, który sprawował patronat nad konkursem. Komisja konkursowa składała się z pracowników Hotelu VIENNA HOUSE ANDEL’S,  PURO Hotels i Double TREE By Hilton. Hotele też ufundowały nagrody dla laureatów.

Konkurs składał się z dwóch etapów:

  • I ETAP – Uczniowie ze szkół hotelarskich, z całego Regionu łódzkiego, rozwiązywali test składający się z 50 pytań. 5 osób z największą liczbą punktów przeszło do etapu II.
  • II ETAP- każdy z uczniów miał do wykonania dwa zadania :
  • Przeprowadzić procedurę check-out- czyli wymeldowanie gościa z hotelu.
  • Zaprezentować hotel i przedstawić ofertę weselną Hotelu VIENNA HOUSE ANDEL’S osobie zainteresowanej organizacją wesela.
  • Każdy uczestnik musiał wykazać się bardzo dużą wiedzą dotyczącą zasad obowiązujących w hotelu, znajomością procedur, dotyczących wymeldowania gości, kreatywnością i umiejętnością sprzedaży usług.

Podczas trwania konkursu uczniowie mogli skorzystać z pięknie przygotowanej przerwy kawowej, a po zakończeniu II etapu i ogłoszeniu wyników, zostali zaproszeni na przepyszny obiad. Podczas, którego mogli porozmawiać z pracownikami hotelu Atmosfera była bardzo miła. Hotel może konkurować z najpiękniejszymi hotelami w Polsce. Warto nadmienić, że Hotel VIENNA HOUSE ANDEL’S znajduje się w  dawnej przędzalni Izraela Poznańskiego z roku 1878.  Powstał tu obiekt będący połączeniem historycznej architektury przemysłowej ze współczesnym basenem na dachu. Monumentalny budynek autorstwa Hilarego Majewskiego został starannie odrestaurowany i połączona ze skomplikowaną, nowoczesną architekturą 4-gwiazdkowego hotelu.

 


Skip to content