poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Turniej League of Legends WIERUSZÓW 2017 (II edycja) w StaszicuTurniej League of Legends WIERUSZÓW 2017 (II edycja) w Staszicu

W dniu 27 stycznia 2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie odbył się TURNIEJ League of Legends WIERUSZÓW 2017 (II edycja).

„League of Legends (w skrócie LoL) – sieciowa gra komputerowa z gatunku multiplayer online battle arena[12]. Powstała na bazie modyfikacji Defense of the Ancients (DotA) do Warcraft III: The Frozen Throne. Została opracowana przez Riot Games. Gracze zostają podzieleni na dwie drużyny, każda po pięciu graczy. Drużyny rozpoczynają rozgrywkę w przeciwnych rogach mapy, w pobliżu Nexusa. Aby wygrać mecz, drużyna musi zniszczyć nexus przeciwnika. Do bazy wroga dostać można się jedną z trzech alej (ang. „lanes”), po drodze trzeba jednak zniszczyć wieże (ang. „turrets”), które uniemożliwiają nam dostęp do Nexusa przeciwnika. Każda ścieżka broniona jest przez trzy wieże, które niszczyć trzeba po kolei. Po zniszczeniu trzeciej wieży otrzymujemy dostęp do „inhibitora”. Sam Nexus broniony jest przez dwie wieże. Każdy gracz kontroluje jednego czempiona (bohatera). W grze dostępnych jest aktualnie 128 bohaterów. Każdy z nich posiada unikalne zdolności, możliwe do rozwoju w czasie gry. Gracze zdobywają złoto zabijając stwory, innych bohaterów oraz niszcząc wieże obronne. Niektóre umiejętności i przedmioty generują dodatkowe złoto. Zdobyte złoto może zostać wykorzystane do kupienia przedmiotów w sklepie znajdującym się przy nexusie.” – Wikipedia

Do turnieju przystąpiło 16 drużyn, czyli 80 zawodników (chętnych było ponad 100 zawodników). Turniej rozegrany został w systemie pucharowym (przegrywający odpada). Jednocześnie rozgrywane były dwa mecze, średni czas trwania rozgrywki to około 30-45 minut.

Drabinka końcowa turniejowa przedstawia się następująco:

Po emocjonujących meczach dla zawodników, jak i dla widzów kolejność zwycięskich drużyn przedstawia się następująco:

I miejsce – FragOfHonor

Skład drużyny: Rafał Kuś, Michał Kowalski, Jacek Ferdynus,
Krystian Kijak, Adrian Pichlak
.

Nagrody: Puchar Mistrzów League of Legends Wieruszów 2017 ufundowany przez Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie Małgorzatę Nikodem, myszki gamingowe firmy Roccat ufundowane przez firmę ELOPRO, zaproszenie na „Sułtańska ucztę” do Kebap 44, kubki od NeoPunkt i torby od Gigabyte.

II miejsce – Pizza Jazda

Skład drużyny: Mikołaj Michalski, Wojtek Kubak, Hubert Polak,
Hubert Suszkowski, Krzysztof Juszczak
.

Nagrody: gamingowe klawiatury Rebeltec ufundowane przez firmę WIFIMAX s.c. i koszulki od NeoPunkt.

III miejsce – Pakiet Team

Skład drużyny: Tomasz Gabas, Patryk Paluch, Dawid Miler,
Bartosz Mucha, Wojtek Gabas
.

Nagrody: torbo-plecaki firmy Lenovo ufundowane przez firmę ACTIVE MEDIA Jerzy Hącia.

IV miejsce – LeweUchoPyry

Skład drużyny: Michał Włodarczyk, Kacper Rozdolski, Nikodem Dziergwa,
Bartosz Doktor, Marcin Miś
.

Nagrody: słuchawki firmy Philips ufundowane przez firmę FHU Musiała Robert – AGD RTV U Adama.

Najlepszym zawodnikiem TURNIEJU League of Legends WIERUSZÓW 2017 został Hubert Polak, który w nagrodę otrzymał płytę główną Gigabyte GA-B150M-HD3 ufundowaną przez firmę GIGABYTE TECHNOLOGY oraz 3 godzinny trening z Mistrzem oraz Najlepszym zawodnikiem pierwszego sezonu League of Legends – Shushei ufundowany przez firmę ELOPRO.

Nagrodzony został także drugi najlepszy zawodnik w kolejności Wojtek Kubak, który w nagrodę otrzymał płytę główną Gigabyte GA-H110M-S2H ufundowaną przez firmę GIGABYTE TECHNOLOGY oraz 3 godzinny trening z Mistrzem oraz Najlepszym zawodnikiem pierwszego sezonu League of Legends – Shushei ufundowany przez firmę ELOPRO.

Opieka medialna i multimedialna turnieju Na OPAK TV – Wieruszowska Telewizja Internetowa w składzie Mikołaj Glinicki, Piotr Durys, Paweł Mączka, Patryk Skwarek.

Mecze League of Legends komentowali: Paweł Mączka, Mikołaj Glinicki, Mateusz Puchalski, Michał Olszowiak.

Światłowodowy internet i świetlną przepustowość łącza dla turnieju zapewnił Wifimax s.c. (internet, telewizja światłowodowa HD i telefon w Wieruszowie i okolicach).

Podziękowanie za ufundowanie nagród dla:

GIGABYTE TECHNOLOGYfacebook.com/GIGABYTE

ELOPROelopro.pl

P.P.H.U. ACTIVE MEDIA Jerzy Hąciafacebook.com/PPHU-Active-MEDIA

WIFIMAX s.c.wifimax.pl

FHU Musiała Robert, AGD RTV U Adamafacebook.com/uadamartv

KEBAP 44facebook.com/kebap44wieruszow

NEOPUNKT Wieruszówfacebook.com/Neopunkt-Wierusz

Przy organizacji turnieju pomogli uczniowie klasy 1 Ti, 2 Ti oraz 3 Ti technikum informatycznego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie, a są to: Miłosz Przybył, Błażej Gocha, Marcin Rabiega, Hubert Suszkowski, Mikołaj Michalski, Hubert Polak, Krzysztof Juszczak, Jakub Jaśniak oraz Natalia Piwowar. Szczególne podziękowania za przygotowanie stanowisk komputerowych dla Mikołaja Michalskiego, Huberta Polaka, Krzysztofa Juszczaka i Jakuba Jaśniaka oraz dla Natalii Piwowar za sędziowanie zawodów.

Turniej zorganizowali: Rafał Kowalczyk (nauczyciel przedmiotów zawodowych – informatycznych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie) oraz Mateusz Puchalski (absolwent technikum informatycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie oraz przedstawiciel sponsora – firmy ELOPRO).


Skip to content