poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Szkolny Konkurs EkologicznySzkolny Konkurs Ekologiczny

Międzynarodowy Dzień Ziemi, to największe święto ekologiczne na świecie, które jest obchodzone co roku w dniu 22 kwietnia. Celem tego święta jest dbanie o środowisko, podniesienie świadomości ekologicznej i propagowanie właściwych postaw ekologicznych oraz ekologicznego stylu życia. Nasza szkoła włączyła się w to święto poprzez zorganizowanie konkursu plastycznego, hasłem przewodnim konkursu było:  „Planeta kontra plastik”, jest to hasło przewodnie tegorocznego Dnia Ziemi. W ramach konkursu należało wykonać plakat o tematyce związanej z tym dniem, ekologią i postawami proekologicznymi w społeczeństwie.
Komisja konkursowa wyłoniła laureatów konkursu:
I miejsce – Małgorzata Przybyła (kl.3Te)
II miejsce – Wiktoria Szczepańska (kl.4Ttb)
III miejsce – Małgorzata Dąbik (kl.4Ttb)
Wyróżnienia otrzymały: Agnieszka Baberowska (kl.4Teh) i Zuzanna Wróbel (kl.2Th)

Pamiętajmy, że przez zmianę codziennych przyzwyczajeń i nawyków możemy mieć realny wpływ na poprawę stanu naszej planety. Szczególnie ważne jest obecnie ograniczenie ilości plastiku w środowisku, którego ogromne ilości w formie mikroplastiku możemy spotkać w glebie, wodzie oraz organizmach roślinnych i zwierzęcych. Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom konkursu dziękujemy i gratulujemy.

Organizatorzy:
Monika Hejman
Miralda Wypych-Kozłowska


Skip to content