poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Szkolenie z firmą ATLAS w międzynarodowym składzieSzkolenie z firmą ATLAS w międzynarodowym składzie

W dniu 4 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie po raz kolejny odbyło się spotkanie w ramach współpracy z firma Atlas. Przyjechali do naszej szkoły przedstawiciele techniczni firmy ATLAS: pan Zbigniew Gołacki oraz pan Piotr Matczak vel Błaszczak, szkoleniowiec z Zespół Terenowego Doradztwa Technicznego.

Spotkanie miało charakter szkolenia praktycznego, ale nie obył się też bez teorii.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas I, II i III Technikum Budowlanego oraz studentka z Białorusi odbywająca praktyki. Temat dotyczył docieplania obiektów.

Podczas prezentacji uczniowie poznali m.in. produkty firmy Atlas używane podczas dociepleń, zagadnienia dotyczące ich właściwości, technologii wykonania, przepisy oraz zakres stosowania materiałów podczas docieplania budynków itp.

Żadna teoria nie przyniesie rezultatów, jeśli nie będzie poparta praktyką. O tym przekonali się uczniowie, podczas własnoręcznie wykonywanych prac dociepleniowych. Umiejętności nabyte podczas tego szkolenia, obsługa sprzętu i narzędzia, jakimi się posługiwali, stosowanie się do zaleceń producenta, dokładność w detalach w przyszłości dadzą efekty w postaci prawidłowo wykonanych prac, które zadowolą inspektorów nadzoru, inwestorów jak i ich samych.

W czasie prelekcji przybliżony został też temat najczęściej popełnianych błędów wykonawczych, miejsca ich występowania oraz niewłaściwie zastosowanych materiałów.

To dzisiejsze spotkanie to dla nich kolejne dodatkowe doświadczenie, które wzbogaci wiedzę, podniesie kwalifikacje, a certyfikat, jaki otrzymają będzie atutem na rynku pracy.

Uczniowie otrzymali również certyfikaty uczestnictwa w poprzednich szkoleniach.

Płyty styropianowe i siatkę przekazał sponsor Hurtownia Budowlana  Marzena Gruszka. Bardzo serdecznie dziękujemy.


Skip to content