poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Światowy Dzień Praw KonsumentaŚwiatowy Dzień Praw Konsumenta

22 marca 2016 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica odbyło się spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów  Panią Marzeną Piluch-Tyca oraz podsumowanie drugiej edycji międzyszkolnego konkursu „Handlowiec & Konsument”. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach Światowego Dnia Praw Konsumenta. Nagrody w konkursie otrzymały:

I miejsce Patrycja Duchnik z klasy III szkoły zawodowej

II miejsce Daria Kubak z klasy III szkoły zawodowej

III miejsce Ewelina Mrugała z klasy III technikum handlowego.

Serdecznie gratulujmy! I zapraszamy za rok do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Konkurs oraz spotkanie zorganizowały Barbara Howis i Wioletta Żywioł we współpracy z Ochotniczym Hufcem Pracy w Wieruszowie oraz pracodawcami, u których praktyczną naukę zawodu odbywają uczennice szkoły zawodowej o kierunku sprzedawca. Nagrody zostały ufundowane przez:

  • Panią Stefanię Spólną – Księgarnia NOWA
  • Panią Magdalenę Kowalczyk – Drogeria MAGDA
  • Panią Bożenę Świtek – Sklep Wszystko dla dziecka
  • Sklep Przemysłowy S.C.A. A. Wójcik & H. Gębala
  • Starostwo Powiatowe w Wieruszowie.

Wartość przekazanych nagród wyniosła łącznie około 500 złotych. Serdecznie dziękujemy za otrzymane wsparcie w organizacji tego wydarzenia.

Podczas spotkania z Panią Marzeną Piluch-Tyca młodzież mogła dowiedzieć się o praktycznych aspektach pracy powiatowego rzecznika konsumentów oraz o prawach, jakie konsumentom przysługują w ramach składania reklamacji, rękojmi czy gwarancji. Poruszono tematykę zakupów przez internet oraz sprzedaż towarów poza lokalem przedsiębiorstwa handlowego. Z pewnością wiedza zdobyta podczas tego spotkania będzie przydatna młodzieży nie tylko na egzaminach zawodowych, ale przede wszystkim w życiu codziennym. Serdecznie dziękujemy Pani Rzecznik Marzenie Piluch-Tyca za poświęcony czas, wygłoszenie wykładu i udzielenie cennych porad jak być świadomym konsumentem i uczciwym sprzedawcą.


Skip to content