poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Świadomość prawna i profilaktyka uzależnieńŚwiadomość prawna i profilaktyka uzależnień

Z inicjatywy Młodzieżowego  Centrum Kariery OHPHufca Pracy 5 -20 z  Wieruszowa  w dniu 22 marca 2017 r. odbyło się spotkanie z pracownikiem Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie – st. asp. Damianem Pawlakiem p.o. rzecznika prasowego KPP.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas drugich i trzecich Zasadniczej Szkoły Zawodowej pod opieką wychowawcy pani Karoliny Zaleśnej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Wieruszowie w tym uczestnicy Hufca Pracy 5 – 20 w Wieruszowie.

Spotkanie miało na celu przybliżenie pracy funkcjonariusza policji, omówienie zasad naboru do policji, proces rekrutacyjny, a także przybliżenie młodzieży problem przestępczości wśród nieletnich. Skoncentrowano  się również na szeroko pojętej profilaktyce uzależnień oraz zapobiegania i zwalczania demoralizacji wśród młodzieży. Funkcjonariusz policji przekazał młodzieży wiedzę na temat szkodliwości środków uzależniających oraz ich negatywnego wpływu na organizm człowieka.  W końcowej części spotkania młodzież zadawała funkcjonariuszom pytania dotyczące regulacji zagadnień procesowych i wykonawczych związanych z odpowiedzialnością nieletnich oraz pytania związane z krajową mapą zagrożeń bezpieczeństwa.

Spotkania z funkcjonariuszami policji służą temu, by zwiększyć świadomość prawną i bezpieczeństwo młodzieży.

Tekst: Magdalena Strugała – doradca zawodowy MCK Wieruszów

Zdjęcia: Karolina Pietrzak – wychowawca Hufca Pracy 5- 20 w Wieruszowie


Skip to content