poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Sukces uczennic ze „Staszica” w konkursie plastycznym “Portrety Pisarzy Polskich”Sukces uczennic ze „Staszica” w konkursie plastycznym “Portrety Pisarzy Polskich”

Miło nam poinformować, iż dwie uczennice Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie zajęły czołowe miejsca w konkursie plastycznym ,,Portrety Pisarzy Polskich” (kategoria szkoła ponadpodstawowa). Konkurs organizowany był przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Lututowie pod patronatem Starostwa Powiatu Wieruszowskiego.

Miejsce I – zajęła Kinga Jasyk, uczennica klasy II Te. Kinga wykonała pracę ołówkami węglowymi przedstawiającą Wisławę Szymborską – poetkę, noblistkę i Patrona Roku 2023.

Miejsce II – zajęła Delfina Kozłowska, uczennica klasy IV Teg. Delfina narysowała ołówkiem portret autorki kryminałów, fantasy oraz książek non-fiction – Katarzyny Puzyńskiej.

Na konkurs wpłynęło 106 prac ze szkół z terenu Powiatu Wieruszowskiego. Celem konkursu było rozpropagowanie wśród młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Powiatu Wieruszowskiego twórczości wybitnych pisarzy polskich.

28 marca odbyło się uroczyste rozdanie nagród, w którym mieliśmy przyjemność uczestniczyć. Nagrody wręczył Starosta Powiatu Wieruszowskiego Pan Stefan Pietras oraz dyrektor MGBP w Lututowie Pani Sylwia Świdurska. W trakcie uroczystości można było podziwiać wystawę wszystkich prac, jakie wpłynęły na konkurs.

Serdecznie gratulujemy sukcesu Kindze i Definie oraz życzymy dalszego powodzenia w realizacji swoich pasji.

Opiekunami konkursu byli nauczyciele bibliotekarze: Halina Paluch, Emilia Brylak-Światłowska.


Skip to content