poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Sukces Mikołaja Majchrzyka – I miejsce w V Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym „DBAM O ŚRODOWISKO W ŁÓDZKIEM”Sukces Mikołaja Majchrzyka – I miejsce w V Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym „DBAM O ŚRODOWISKO W ŁÓDZKIEM”

14 listopada w „Dniu Czystego Powietrza” ogłoszono wyniki V Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego. Uroczysta prezentacja prac laureatów i wręczenie nagród odbyło się w Orientarium w Łodzi. W kategorii szkół ponadpodstawowych I miejsce zdobył Mikołaj Majchrzyk, uczeń 4 klasy technikum informatycznego. Mikołaj wykonał prace konkursową w formie filmu, w którym zaprezentował rozwiązania dotyczące poprawy jakości powietrza. Oprócz atrakcyjnych nagród, które otrzymał Mikołaj, także szkoła otrzymała bonus w postaci mikroskopu i preparatów, które będziemy wykorzystywać na lekcjach biologii. Po uroczystym rozdaniu nagród wszyscy laureaci z opiekunami udali się na zwiedzanie Orientarium. Mikołajowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W ramach tegorocznego V Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego „DBAM O ŚRODOWISKO W ŁÓDZKIEM” pn. „Dzień Czystego Powietrza” wpłynęło łącznie 779 prac w trzech grupach wiekowych. Prace zostały wykonane przez dzieci i młodzież ze 159 szkół znajdujących się na terenie województwa łódzkiego. Wszystkie prace prezentowały wysoki poziom estetyczny, odznaczały się dużą kreatywnością, pomysłowością i starannością, a także znacznym stopniem trudności wykonania. Komisja Konkursowa miała trudne zadanie przy ocenie prac, ponieważ każda praca była bardzo interesująca i ukazywała różnorodne techniki i sposoby przyczyniające się do dbania o jakość powietrza.


Skip to content