poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Staszic na Dniu IT i ID w ŁodziStaszic na Dniu IT i ID w Łodzi

W dniu 11 kwietnia 2015 roku uczniowie klas informatycznych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie wzięli udział w Dniu IT i ID, który odbył się w Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności w Łodzi. Wydarzenie to poświęcone było nowoczesnym technologiom informatycznym i zostało objęte patronatem honorowym przez Marszałka Województwa Łódzkiego Pana Witolda Stępnia.

Firmy z branży IT (Information Technology) oraz ID (Image Design) współpracujące z Uczelnią zaprezentowały się pod kątem oferowanych przez nich miejsc i warunków pracy oraz przybliżyły uczestnikom tematykę rynku pracy w wybranych sektorach, jako kierunków przyszłościowych, wymienianych w czołówce najszybciej rozwijających się i najbardziej chłonnych rynków pracy w perspektywie długookresowej. Swoje oferty pracy zaprezentowały firmy takie jak: ESKO, Accenture Lodz Delivery Center, AMG.net/ Atos Polska, GFT Polska, Amcor, Ericpol, Fujitsu, IBM, Sygnity, Transition Technologies S.A., UNIT9, Digiprint, Wastelands Interactive.

Uczniowie Staszica uczestniczyli także w panelach:

  • IBM Strategy – Innovation, Transformation and a Shift to Higher Value (IBM, Jarosław Jackowiak)
  • Hibernate Multi-tenancy – stwórz własną aplikację w chmurze (Sygnity, Marcin Kulaziński)
  • Cztery podstawy projektowania (GFT, Mieszko Lassota)

W przerwach między panelami uczniowie poznali oczekiwania firm w stosunku do kandydatów na pracowników w poszczególnych firmach, mogli zapoznać się z technologiami druku 3D oraz poczuć się jak wirtualny robot z pomocą okularów 3D Oculus.

Składamy serdeczne podziękowanie Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności w Łodzi za zaproszenie na targi i możliwość skonfrontowania wyobrażenia pracy w branży IT z wymaganiami pracodawców.

Opiekunem wyjazdu był nauczyciel przedmiotów informatycznych mgr inż. Rafał Kowalczyk.


Skip to content