poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Spotkanie z wolontariuszamiSpotkanie z wolontariuszami

W dniu 5 grudnia  uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie ponownie gościli w swojej szkole wolontariuszy z różnych stron świata. Trzech wolontariuszy Canece Bukulen z Turcji, Mariangela Di Matteo z Włoch oraz Alan McCarthy z Irlandii  prowadzili warsztaty językowe, opowiadali o swoich państwach, ich kulturze i zwyczajach. Dzięki prezentacjom multimedialnym przygotowanym przez naszych gości, uczniowie naszej szkoły mieli okazję przenieść się w niepowtarzalną podroż w najciekawsze zakątki Turcji, Włoch I Irlandii.

Całe spotkanie odbyło się w języku angielskim, a nasi uczniowie świetnie poradzili sobie w komunikacji z wolontariuszami. Nie zabrakło ciekawych pytań i równie interesujących odpowiedzi.

Celem spotkania było zwiększenie efektywności nauki poprzez kontakt z językiem obcym wymagającym przełamywania barier językowych oraz poszerzanie tolerancji i wrażliwości kulturowej wśród młodzieży.

W sprawne przeprowadzenie spotkania zaangażowały się nauczycielki języka angielskiego Julita Bossa-Piluch, Agata Damasiewicz i Katarzyna Joniak.


Skip to content