poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Spotkanie z psychologiem p. Karoliną KarczyńskąSpotkanie z psychologiem p. Karoliną Karczyńską

W dniu 1 grudnia 2015 w naszej szkole gościła psycholog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wieruszowie – p. Karolina Karczyńska.

Pani Karolina jest świetnym psychologiem, o miłym usposobieniu, lubiącym pracować z młodzieżą. Otwarta dla ludzi i chętnie wspiera ich w rozwiązywaniu życiowych problemów.

Poradnia znajduje się w drugim budynku naszej szkoły – Pracowni Zajęć Praktycznych. Wejście znajduje się z lewej strony budynku.

www.ppp.powiat-wieruszowski.pl

Do  zadań poradni należy:
Diagnozowanie młodzieży, udzielanie  młodzieży oraz rodzicom bezpośredniej pomocy psychologiczno-pedagogicznej,  realizowanie zadań profilaktycznych oraz wspierających wychowawczą i edukacyjną funkcję szkoły, w tym wspieranie nauczycieli w rozwiązywaniu problemów dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych.

Pani Karolina spotkała się dziś z jedną z klas. Następne spotkanie za dwa tygodnie. Jeśli macie ochotę jako klasa spotkać się z psychologiem, porozmawiać o przeróżnych sprawach dotyczących życia dorastającej młodzieży – zgłoście się do pedagoga szkolnego. Zaprosimy wspólnie  Panią psycholog na zajęcia, najlepiej oczywiście, gdyby odbyły się one na godzinie  wychowawczej.

Poradnia diagnozuje także dzieci i młodzież na wniosek rodzica, opiekuna lub pełnoletniego ucznia, złożony w sekretariacie Poradni. Diagnoza dotyczy trudności wychowawczych i dydaktycznych, jest podstawą w orzekaniu do różnych form kształcenia.

Wykonywane są następujące diagnozy: logopedyczne, kierunku ryzyka dysleksji, diagnozę psychologiczną, pedagogiczną, diagnozę lateralizacji, diagnozę predyspozycji zawodowych.
Każdy uczeń i nauczyciel może skorzystać z pomocy Poradni.

panipsy


Skip to content