poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Spotkanie z Absolwentami Technikum BudowlanegoSpotkanie z Absolwentami Technikum Budowlanego

Mając świadomość iż, najlepszym wsparciem dla Uczniów naszej szkoły w  poszukiwaniu motywacji do nauki jest doświadczenie osób, którzy  ukończyli szkołę w związku z tym prezentujemy pierwsze ze spotkań z Absolwentami naszej szkoły, aby zaprezentować społeczności szkolnej ich losy, osiągnięcia i sukcesy.

Bardzo ciekawą i niezwykle miłą okazała się wizyta pary Absolwentów Technikum Budowlanego.   Ania i Rafał   odwiedzili bibliotekę szkolną, aby podarować książki o profilu budowlanym, które okazały się już im nieprzydatne, a zasiliły nasze regały stając się tym samym cenną pomocą dla przyszłych pokoleń.

Ania i Rafał opowiedzieli nam o tym, jak  szkolna przyjaźń doprowadziła ich do wspólnej drogi życiowej, obecnie są  małżeństwem wychowującym  wspaniałego synka. Oboje ukończyli szkołę wyższą – Rafał studiował budownictwo, natomiast Ania – ekonomię. Podczas rozmowy padło wiele ciepłych słów w stronę naszej szkoły, Absolwenci zgodnie podkreślali, że zawsze miło wspominają naukę w ZSP im. Stanisława Staszica w Wieruszowie, a wiedza którą zdobyli ucząc się w technikum budowlanym oraz zaangażowanie w życie szkoły  stanowiło solidną podwalinę do dalszej edukacji. Absolwenci aktywnie realizują się zawodowo-Ania pracuje w dużej firmie zajmującej się leasingiem, natomiast Rafał pracuje w laboratorium budowlanym. Spotkanie odbyło się w bardzo radosnej atmosferze, wiele uśmiechu na ustach wywołały wspomnienia lat szkolnych.

Z pewnością dla wielu  uczniów uczęszczających obecnie do naszej szkoły przykład  drogi życiowej Ani i Rafała może być natchnieniem do planowania swojego rozwoju oraz dowodem na to, że przy odpowiednim zaangażowaniu, pasji i determinacji  wszystkie marzenia mogą się zrealizować.

Ani i Rafałowi serdecznie dziękujemy za ofiarowane książki, spotkanie, poświęcony czas, w imieniu całej społeczności Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie życzymy dalszych sukcesów na drodze zawodowej i osobistej.


Studniówka – rok 2012


Skip to content