poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Śniadanie zjedz sam, obiadem podziel się z przyjacielem, a kolację oddaj wrogowiŚniadanie zjedz sam, obiadem podziel się z przyjacielem, a kolację oddaj wrogowi

Śniadanie to  pierwszy posiłek dnia, najczęściej spożywany w godzinach porannych. W zależności od tradycji narodowej składa się z różnych potraw – od lekkich i prostych do bardziej sycących i skomplikowanych. Śniadanie jest uważane przez dietetyków za posiłek najważniejszy dla zdrowia i właściwego funkcjonowania organizmu – ma dostarczać energii, co po nocnej przerwie jest bardzo istotne. Chińskie przysłowie, na poparcie tej tezy, mówi: Śniadanie zjedz sam, obiadem podziel się z przyjacielem, a kolację oddaj wrogowi.

Uczniowie pierwszej klasy Technikum hotelarskiego przygotowali najważniejszy posiłek, wykorzystując różne techniki przygotowywania śniadań: gotowanie, pieczenie, smażenie, wyciskanie świeżych soków. Wspólne śniadanie zacieśniło więzi między uczniami i dodało energii na cały dzień nauki.


Skip to content