poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Siła tkwi w Nas – o różnych aspektach kobiecego zdrowiaSiła tkwi w Nas – o różnych aspektach kobiecego zdrowia

Siła tkwi w Nas – o różnych aspektach kobiecego zdrowia – to hasło przewodnie spotkania dla młodzieży, które odbyło się dnia 23 maja w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. S. Staszica w Wieruszowie. W wykładach wzięli udział uczniowie z klas: 1 d, 1 Te, 2 Te2, 2 Th, 3 Te oraz 3 Teh, były one dedykowane głównie żeńskiej części społeczności szkolnej, jednakże i chłopcy mogli wynieść ze spotkania wiele cennych informacji.

Zaproszone prelegentki – skierowały do naszych uczniów referaty o następującej tematyce:

Pani Justyna Głowienkowska – położna, mówiła przede wszystkim o zmianach zachodzących w ciele w okresie dorastania, właściwej higienie oraz przebiegu cyklu miesiączkowego.

Pani Anna Smolis Asystent Oświaty i Promocji Zdrowia oraz Karolina Krawczyk-Borowiec Państwowa Powiatowa Inspektor Sanitarna w Wieruszowie, zwróciły się do młodzieży z wykładem dotyczącym zdrowia i higieny podczas korzystania z różnego rodzaju usług strefy beauty. Poruszyły istotne kwestie dotyczące dbałości o wygląd zewnętrzny pod kątem aspektów sanitarno-higienicznych.

Pani Monika Gonera – psycholog, zabrała młodzież „w podróż” do własnego wnętrza pokazując w jaki sposób można budować poczucie własnej wartości i walczyć z wewnętrznym krytykiem. Zademonstrowała uczniom jak panować nad swoim ciałem i stresem w sytuacjach trudnych i wymagających emocjonalnie.

Całość spotkania miała na celu edukację i profilaktykę zdrowotną młodzieży zarówno z perspektywy ciała jak i naszej psychiki. Chcieliśmy pokazać młodym ludziom, że dbanie o siebie to nie tylko dbałość o aspekty wizualne takie jak: ładny ubiór, makijaż czy fryzura. Dbać o siebie to szanować swoje ciało, wsłuchiwać się w jego potrzeby, akceptować niedoskonałości i prosić o pomoc gdy jest nam ona potrzeba.

Pomysłodawczynie projektu Pani Monika Al-Augaidi oraz Pani Izabela Machoń-Broda składają serdeczne podziękowania:

– Firmie Livello / Benix wraz z panią Ewą Kowalińską za przekazanie na rzecz szkoły sofy, która posłużyła jako element dekoracyjny wykładów, a następnie stanie się stałym element wyposażenia salki do rewalidacji dla naszych uczniów;

– wspaniałym prelegentkom: pani Justynie Głowienkowskiej, pani Annie Smolis, pani Karolinie Krawczyk-Borowiec oraz pani Monice Gonerze za poświęcony czas i ogromną dawkę merytorycznej wiedzy;

– klasie 1 Te za przygotowanie sali i pomoc w dekoracji;

– uczennicom Natalii Cygan i Natalii Golec za oprawę fotograficzną.


Skip to content