poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Sebastian Łuszkiewicz drugi w finaleSebastian Łuszkiewicz drugi w finale

ZSP im. Stanisława Staszica w Wieruszowie ma wielki powód do dumy. Nasz uczeń Sebastian Łaszkiewicz z klasy 3 Tekb uzyskał drugie miejsce w finale regionalnego konkursu historycznego „Żołnierze wyklęci – obudźcie Polskę” i tym samym zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 7 marca w Łodzi. Trzecia edycja konkursu zorganizowana została w Zespole Szkół Katolickich w Sieradzu przez Posła na sejm RP Pana Piotra Polaka pod patronatem łódzkiego oddziału IPN.

Sebastian w konkursie o „Wyklętych” uczestniczy po raz trzeci. Rok temu w finale wojewódzkim zajął 8 miejsce. Teraz apetyt na zwycięstwo jest ogromny.

Oprócz Sebastiana na uznanie zasługują również uczniowie: Jakub Trafalski 2 Teem, Kamil Gwiazda 2 Ti i Dominik Cegiełka z 2 Ti, który po dogrywce o szóste miejsce zajął ostatecznie siódmą pozycję. Jest to bardzo dobry wynik zważywszy, że udział wzięło ponad 30 najlepszych uczniów z powiatów: sieradzkiego, pajęczańskiego, wieluńskiego i wieruszowskiego.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Skip to content