poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Rynek pracy w powiecie wieruszowskim – spotkanie z doradcą zawodowym i pośrednikiem pracyRynek pracy w powiecie wieruszowskim – spotkanie z doradcą zawodowym i pośrednikiem pracy

W dniu 6 listopada 2019 r. doradca zawodowy Aldona Hoja-Kozera i pośrednik pracy Beata Szczygieł z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP – przeprowadziły zajęcia w Hufcu Pracy 5-20 w Wieruszowie z uczniami klasy II D  Szkoły Branżowej I stopnia pod opieką Pani Wioletty Żywioł z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. S. Staszica w Wieruszowie. Tematem zajęć był: „Rynek pracy w powiecie wieruszowskim”. Młodzież zapoznała się z obecną sytuacją na lokalnym rynku pracy, oczekiwaniami współczesnego rynku pracy. Przybliżono temat zawodów deficytowych, a także możliwości korzystania z dostępnych bonów dla młodzieży oferowanych przez Ochotnicze Hufce Pracy, tj. szkoleń zawodowych. Spotkanie było okazją do zapoznania młodzieży z trudnymi tematami i pojęciami z jakimi w przyszłości spotkają się na rynku pracy.


Skip to content