poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Społeczność szkolna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie – przyjęła dziś do swojego grona uczniów klas pierwszych.

Uroczystość rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie reprezentanci klas i pozostali pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły .

Klasy reprezentowali: Roksana Majorek z klasy I D, Patrycja Melkowska z klasy I Technikum Logistycznego, Tomasz Góral z klasy I Technikum Informatycznego i Tomasz Biedal z klasy I R.
Uczniów przywitali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – Karolina Okoń i Patryk Zgadzaj, dyrektor szkoły Małgorzata Nikodem i starosta wieruszowski Andrzej Szymanek. Obecni byli również: Przewodnicząca Rady Rodziców Monika Józefowska i Komendant Hufca OHP Mieczysław Borkowski.

Następnie wychowawcy klas przeprowadzili pierwsze spotkanie z nowymi wychowankami.

Wychowawcy klas:
klasa I D – mgr Andrzelina Petalas,
klasa I S – mgr Ewelina Heidt,
klasa I R – mgr Iwona Kuliga-Kmiecik,
klasa I Technikum Ekonomiczne-Handlowe-Logistyczne – mgr Arleta Jach,
klasa I Technikum Informatyczne – mgr Małgorzata Walacik,
klasa I Technikum Budowlane-Mechatroniczne – mgr Iwona Kuliga- Kmiecik.

Delegacja uczniów i nauczycieli wzięła udział w uroczystościach związanych z oddaniem hołdu ofiarom II wojny światowej – pod obeliskiem na polach krajeńskich. Wyrazy podziękowania dla Pauliny Kasendry, Natalii Więcek z klasy II Technikum Hotelarskiego, Damiana Mądrawskiego z klasy III Technikum Elektrycznego i dla Patryka Zgadzaja z klasy II Technikum Elektrycznego, że pomimo wyjątkowo uciążliwego upału, godnie reprezentowali szkołę podczas uroczystości. Opiekunowie uczniów: dyrektor Małgorzata Nikodem, wicedyrektor Małgorzata Karkoszka i opiekunka Samorządu Uczniowskiego Jadwiga Kołodziej.

P.S. Bardzo miłym zaskoczeniem dla uczniów był wyremontowany korytarz na parterze szkoły. Ekipa remontowa wykonuje ostatnie prace. Nowy, jasny i przestronny korytarz bardzo mocno poprawił estetykę szkoły.


Skip to content