poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Prace nad budową budynku pasywnego dla naszej szkoły – idą do przodu!Prace nad budową budynku pasywnego dla naszej szkoły – idą do przodu!

Artykuł w gazecie lokalnej –na temat rozbudowy naszej szkoły:
https://www.tugazeta.pl/1,1-wrzesnia-maja-ruszyc-tutaj-lekcje-film,42627.html

„1 września w budynku pasywnym przy ul. Szkolnej w Wieruszowie mają rozpocząć się pierwsze zajęcia lekcyjne. Budowa jest na zaawansowanym etapie. Trwa również zakup wyposażenia.
Firma, która realizuje tę inwestycję, wykonuje ją zgodnie z harmonogramem. Jest zaawansowanie prac powyżej 60%  – mówił starosta, Andrzej Szymanek. – Mury są wybudowane, są wykonane instalacje wewnętrzne. W tej chwili te instalacje są rozbudowane, ponieważ ze względu na to, że budynek ma charakter pasywny, więc wentylacja, ogrzewanie są odpowiednio dopracowane, odpowiednie urządzenia są tam instalowane.
Jak zaznaczył starosta, budynek powinien zostać zakończony w połowie roku, tak aby od 1 września mogła spokojnie ruszyć tam nauka.  – Kupujemy już wyposażenie, więc teraz gromadzimy, magazynujemy to wyposażenie. Jeżeli będzie tylko taka możliwość, że prace wykończeniowe zostaną zakończone, to będziemy urządzać pokoje, gabinety, sale lekcyjne i przygotowywać się do otwarcia. Na pewno w okolicach połowy roku inwestycja będzie zakończona, a do końca sierpnia musimy tak uruchomić ten obiekt, żeby można było prowadzić tam edukację.
Budynek pasywny kosztuje ponad 10 mln zł. Większą część jego budowy pokryje pozyskane dofinansowanie.”


Skip to content