poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Pożegnanie Profesora Mariana BurzykowskiegoPożegnanie Profesora Mariana Burzykowskiego

W  piątek 26 czerwca spotka się po raz ostatni w tym roku szkolnym społeczność wieruszowskiego „Staszica”. Kwiaty, uśmiechy a przede wszystkim radość, że właśnie rozpoczną się  wyczekiwane wakacje. Czas podsumowań i czas na zasłużony odpoczynek.

Dla nas – kadry pedagogicznej będzie to jednak inny niż zawsze koniec roku szkolnego.

Z wielkim żalem przyjęliśmy dziś wiadomość o śmierci emerytowanego nauczyciela szkoły, wicedyrektora d/s wychowawczych – Profesora Mariana Burzykowskiego.

Niech słowo ”Profesor” znaczy tu dokładnie to, iż mowa jest o człowieku wyjątkowym: pedagogu otwartym na drugiego człowieka, wyrozumiałym i posiadającym coś ponadczasowego – charyzmę.
Zawsze tryskający energią i tym co kochaliśmy w Nim najbardziej: wspaniałym poczuciem humoru. Najważniejszy zawsze był uczeń, ale wsparcia i dobrej rady szukaliśmy u Profesora Burzykowskiego także my – nauczyciele. Ile wspólnych spotkań, ile żartów, ile razem rozwiązanych trudnych problemów… no i było jeszcze coś wyjątkowego: spotkania z absolwentami, którzy z perspektywy mijającego czasu darzyli swojego Profesora jeszcze większą estymą.

Profesorze Burzykowski jutro na uroczystym zakończeniu roku szkolnego myślami podążać będziemy za Tobą…

Wyrazy współczucia dla Rodziny.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych
im. Stanisława Staszica w Wieruszowie

Dołączamy pamiątkowe zdjęcie wykonane podczas V Zjazdu Absolwentów 5-letniego i 3-letniego Technikum Mechanicznego rocznika 1975/1976, który odbył się w dniu 28 maja 2011 roku – w trzydzieści pięć lat po maturze (Profesor Marian Burzykowski – na ławeczce, drugi od lewej strony).

30


Skip to content