poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Powiatowy Konkurs Języka AngielskiegoPowiatowy Konkurs Języka Angielskiego

Dnia 29 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Stanisława Staszica w Wieruszowie odbył się Powiatowy Konkurs  Języka Angielskiego „Let’s talk about your profession”. Konkurs adresowany był dla uczniów klas trzecich gimnazjalnych oraz pierwszych klas techników, uczących się  języka angielskiego w szkołach na terenie powiatu wieruszowskiego.

Głównym celem konkursu było przybliżenie słownictwa i wyrażeń komunikacyjnych związanych z życiem codziennym oraz z daną specjalnością zawodową. Uczestnicy rywalizowali ze sobą rozwiązując test z zakresu angielskiego słownictwa zawodowego dla specjalności: hotelarz, mechanik oraz budowlaniec.

Do konkursu przystąpiło 24 uczniów III klas gimnazjów i I klas techników.

Laureaci konkursu:

I miejsce: Wiktoria Tomaszek z klasy III Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Wieruszowie,

II miejsce: Karolina Karsznia z klasy I Technikum Budowlanego ZSP im. Stanisława Staszica w Wieruszowie,

III miejsce: Przemysław Banowicz z klasy III Publicznego Gimnazjum w Czastarach.

Przyznano również wyróżnienia dla:

  • Natalii Piwowar z klasy I Technikum Informatycznego ZSP im. Stanisława Staszica w Wieruszowie,
  • Natalii Dominiczak z klasy III Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Wieruszowie.

Atrakcyjne nagrody dla zwycięzców, jak również drobne upominki dla wszystkich uczestników konkursu  ufundowało Starostwo Powiatowe w Wieruszowie.

W trakcie oczekiwania na wyniku konkursu, odbyła się zabawa quizowa  poprowadzona brawurowo w języku angielskim przez ucznia klasy II Technikum Informatycznego – Daniela Okonia. Asystował Mu i odpowiadał również za część techniczną konkursu Bernard Dębski z klasy III Technikum Informatycznego.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom za udział w przedsięwzięciu. Było nam miło gościć Was w murach „Staszica”.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki języka angielskiego: Julita Bossa-Piluch, Agata Damasiewicz, Katarzyna Joniak.


Skip to content