poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Powiatowe obchody 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległościPowiatowe obchody 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Dnia 10 listopada odbyły się w naszej szkole powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości. Tegoroczna akademia przedstawiała losy Polski i Polaków od rozbiorów po przełomowe wydarzenia roku 1989. Na uroczystość przybyło wiele osób, wśród zgromadzonych byli m.in.:  porucznik Anna Szaflik z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sieradzu, Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek, Przewodniczący Rady Powiatu Wieruszowskiego Andrzej Żóraw, radni,  pracownicy starostwa oraz  przedstawiciele placówek oświatowych i instytucji z terenu powiatu wieruszowskiego.

Na początku konferansjerzy przywitali gości, następnie wicedyrektor szkoły Maciej Heidt zapowiedział wprowadzenie pocztów sztandarowych oraz odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”. W ramach akcji „Szkoła do hymnu”  o godzinie 11.11 zaintonowano utwór we wszystkich klasach, które ze względu na reżim sanitarny nie wzięły bezpośredniego udziału w akademii. W dalszej kolejności Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek przybliżył zebranym trudną drogę do niepodległości.

W części artystycznej uczniowie zaprezentowali wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej, występom przyświecało motto:  „Wolność kocham i rozumiem”. Na scenie rozbrzmiały słowa takich utworów jak: „Jest taki kraj”, „Rozkwitają pąki białych róż” , Rota, „Dziewczyna z granatem” czy „Mury”. Niejednokrotnie wokalistom towarzyszył akompaniament gitary basowej. Uczniowie odegrali scenki, które ukazały istotne wydarzenia z historii Polski. Montaż słowno-muzyczny dopełniła prezentacja multimedialna „Czas próby”.

Autorem scenariusza i koordynatorem uroczystości był pan Krzysztof Gałęza. Natomiast nad oprawą muzyczną czuwała pani Magdalena Burzała. Część oficjalną nadzorowała pani Ewelina Heidt (opiekun Samorządu Uczniowskiego). W przedsięwzięcie zostali zaangażowani nauczyciele: Mateusz Dmuchowski,  Robert Gruszka, Norbert Junke, Rafał Kowalczyk, Ewa Kowalińska, Joanna Suwara oraz Jarosław Urbaniak.

Pani dyrektor Agnieszka Mazurowska wyraziła słowa uznania w kierunku osób odpowiedzialnych za przygotowanie akademii oraz artystów, których podziwialiśmy na scenie. Zwieńczeniem powiatowych obchodów 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę było złożenie kwiatów pod  pomnikiem Powstańców Wielkopolskich.

Dziękujemy naszej młodzieży za poświęcony czas, zaangażowanie,  serce i wykonaną pracę. Podziękowania za okazane wsparcie kierujemy również do Pani Katarzyny Idzikowskiej ze Stowarzyszenia Historycznego „Gloria Victis” .

Poniżej przedstawiamy listę uczniów, którzy włączyli się w organizację święta.

Konferansjerzy: Paweł Ciupek kl. 3Tip, Julia Kubacka kl. 4 Tekho

Artyści: Bartłomiej Rosiński kl. III Ttp, Kacper Kaleta kl. III Ttp,  Piotr Tomczyk kl. III Ttp, Wiktoria Szczepańska kl. II Ttb, Paulina Cichosz kl. IV Tekho, Magdalena Romanowska kl. IITi2, Krzysztof Cieplik kl. IITi2, Michał Konat kl. IITi2, Wiktoria Siwik kl.II Ttb, Kaja Marek kl. IITtb, Jakub Oszczęda kl. IITi2, Jakub Kowalski kl. IITi2, Patryk Ciszewski kl. IITi2, Jakub Bylicki kl. IITi2, Aleksandra Brylak kl. IIITbg, Agnieszka Baberowska kl. IITeh,

Wokalistki: Marta Dulska kl. II D, Kinga Kurek kl. III Tlg,  Magdalena Romanowska kl. II Ti2,

Chór: Dominika Borkowska kl. ITe, Kinga Jasyk kl. ITe, Kinga Foluszczyk kl. ITe, Nikola Kulok kl. ITe,  Oliwia Majchrzak kl. ITe,  Klaudia Zawada kl. ITe, Krzysztof Jaśniak kl. ITeh,  Kinga Krupa kl. ITeh, Aleksandra Poprawa kl. ITeh, Mikołaj Okoń kl. ITtb, Piotr Wenclewski kl. ITtb, Oliwia Wojewoda kl. ITtb, Jakub Tomczyk kl. ID, Agnieszka Baberowska kl. IITeh, Emilia Błażejewska kl. IITeh, Kamila Światła kl. IITeh, Magdalena Romanowska kl. IITi2, Sandra Gajewska kl. IITl, Oliwia Kuleta kl. IITl, Michał Zadka kl. IITtb,  Marta Dulska kl. 2D, Dominik Pałdyna kl. IIR, Kinga Kurek kl. IIITlg,

Gitarzyści: Kacper Rabiega kl. IIITtp, Wiktor Świsulski kl. IITi1

Dekoracja: Oliwia Kuleta IITl, Marcelina Wróbel II Tl

Kotyliony: Agnieszka Baberowska IITeh

Nagłośnienie: Jakub Tomczyk kl. ID, Dominik Pałdyna kl. IIR

Oprawa fotograficzna: Wiktoria Olek kl. IVTi


Skip to content