poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza na wystawę prac uczestników Środowiskowych Domów SamopomocyPowiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza na wystawę prac uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy

Zapraszamy do obejrzenia wystawy!

Uwaga! Uczniowie, wychowawcy klas, nauczyciele!

Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie (w sąsiedztwie budynku naszej szkoły) do końca roku kalendarzowego można oglądać kolejną wystawę. Tym razem są to prace uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy.

„Autorami prac są głównie osoby niepełnosprawne. Niektóre z ekspozycji, np. te oparte na dość rzadkiej technice, budzą spore zainteresowanie. – Niekiedy jest tak, że należy pracować z tymi osobami na każdym etapie a niekiedy na etapie projektu czy doborze kolorów – przyznają terapeuci zajęciowi w ŚDS, Iwona Królak i Agnieszka Żuczkowska. – Nam w Czastarach przydałaby się pracownia stolarska, ponieważ mamy przewagę panów, którzy aktywnie działają w obrębie terapii zajęciowej i chcieliby właśnie więcej takich męskich zajęć z narzędziami. Wybraliśmy różne prace, tak aby pokazać różnorodność technik. Przekrój jest ogromny od prac malowanych, poprzez wyklejane, również rękodzieło hafty, dziewiarstwo.”

Uczestniczenie młodzieży w wystawie jest realizacją programu wychowawczego szkoły:
– wzmacnianie więzi ze społecznością lokalną,
– zachowania empatyczne w stosunku do osób niepełnosprawnych,
– uzyskanie wiedzy: czym zajmuje się Środowiskowy Dom Samopomocy?
– prace artystyczne jako doskonałe źródło realizowania pasji życiowych, uzdolnień.


Skip to content