poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

„pogoda taka jak wiosną, więc w drogę i … na budowę”„pogoda taka jak wiosną, więc w drogę i … na budowę”

W dniu 17.09.2015 r. uczniowie Technikum Budowlanego z klasy III Tekb wraz z opiekunem Beatą Królikowską uczestniczyli w wycieczce na budowę budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ul. Kordeckiego w Wieruszowie realizowanego przez Malik Development z Pieczysk.

Obiekt mieszkalny wielorodzinny, trzykondygnacyjny w technologii tradycyjnej wznoszony jest w sąsiedztwie budynków wielorodzinnych oraz jednorodzinnych, w atrakcyjnej okolicy.

Ściany wykonywane są z elementów ściennych ceramicznych, stropy Teriva, schody i płyty balkonowe żelbetowe monolityczne, konstrukcja dachowa drewniana. Budowę zastaliśmy na etapie wznoszenia ścian pierwszej kondygnacji naziemnej. Uczniowie obserwowali pracę murarzy i pomocników, poznali organizację pracy podczas robót murarskich, stosowane przez nich materiały, sprzęt.

Między obiektami trwały prace brukarskie – nasi młodzi budowlańcy pochwalili się zdobytą w szkole wiedzą teoretyczną, jak i doświadczeniem praktycznym – odpowiadając na pytania pracowników oraz układając fragment nawierzchni chodnika.

W sąsiednich niewykończonych jeszcze budynkach przeanalizowali rozwiązania funkcjonalno – konstrukcyjno-materiałowe od parteru aż po dach.

Jeśli pogoda i czas pozwoli to odwiedzimy tę budowę kolejny raz.


Skip to content