poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Podliczono „Górę Grosza”Podliczono „Górę Grosza”

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica po raz kolejny wziął udział w corocznej akcji „Góra Grosza”, organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom”. Celem akcji  jest zebranie pieniędzy dla dzieci wychowujących się poza swoimi własnymi rodzinami, w tym tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzin zastępczych, pogotowi rodzinnych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka. Za zbiórkę pieniędzy odpowiedzialne były uczennice: Magdalena Białek, Patrycja Bigos, Donata Majcherska, Magdalena Biegańska oraz Dominika Kowalczyk pod opieką pani Jadwigi Kołodziej.

Dzięki zaangażowaniu naszych uczniów i nauczycieli na  ten szczytny cel udało nam się zebrać 327,11 zł.

Akcja pokazała, że nasi uczniowie nie są obojętni na los innych ludzi i potrafimy przyczynić się do polepszenia ciężkiej sytuacji życiowej młodszych dzieci.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w akcji „Góra Grosza”!