poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

OHP poleca aktywny wypoczynekOHP poleca aktywny wypoczynek

Korzystając z pięknej pogody młodzież OHP – uczniowie „Staszica” wraz z wychowawcami wybrała się do fitnesparku i do skateparku. Podczas zajęć młodzież poznała zależność pomiędzy aktywnością fizyczną i prawidłowym odżywianiem, a zdrowiem człowieka. Uczniowie mieli okazję poćwiczyć na sprzęcie siłowym i podnieść swoją kondycję fizyczną. To doskonała forma by zachęcić młodzież do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu oraz pokazać, że jest ona najlepszym sposobem na spędzanie wolnego czasu.

Już pięciominutowa dawka przypływu energii, w postaci zajęć na dworze, przynosi bardzo korzystny efekt – poprawę samopoczucia i samooceny. Regularna dawka takiego zastrzyku pozwala utrzymać dobry stan zdrowia psychicznego, ale również wpływa korzystnie na zdrowie w ogóle.

Większość z nas spędza czas wolny przed ekranem komputera lub telewizora. W rezultacie jesteśmy ospali, mamy problemy z koncentracją i pamięcią, a przede wszystkim narzekamy na problemy ze zdrowiem. Brak ruchu przyczynia się do rozwoju wielu chorób, jak otyłość czy zanik masy mięśniowej. Zamknięcie się w czterech ścianach nie wpływa również korzystnie na nasze relacje z rodziną i znajomymi. Wirtualny świat potrafi stać się nałogiem, z którym trudno zerwać. Warto zatem działać już dzisiaj! Spędź minimum 30 minut na świeżym powietrzu, efekty odczujesz od razu.


Skip to content