poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Eko-Planeta”Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Eko-Planeta”

W tym roku szkolnym, w XVII Edycji Konkursu „Eko-Planeta” w kategorii „Żak” naszą szkołę reprezentowały trzy  uczennice. Wykonały one indywidualne prace w formie  albumowej na temat „Skrzydlaci mieszkańcy mojej okolicy”. Miło nam poinformować, że Kinga Jasyk uczennica klasy 3Te otrzymała  DYPLOM WYRÓŻNIENIA za BARDZO DOBRY WYNIK, warto nadmienić, że w ubiegłym roku Kinga uzyskała II miejsce w kraju. Gratulujemy wysokich wyników i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych latach.

Organizatorem konkursu „Eko-Planeta” jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Grodzisku Mazowieckim, konkurs  prowadzony jest przy współpracy merytorycznej z Katedrą Kształtowania Środowiska Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Ideą Konkursu jest:

  • upowszechnienie wiedzy o ochronie środowiska i zagrożeniach wynikających z rozwoju gospodarczego,
  • aktywizacja miłośników ojczystej przyrody poprzez prezentowanie i honorowanie ich osiągnięć,
  • poszerzenie wśród młodzieży wiedzy o przyrodzie Polski.


Skip to content